Konkurss par Likteņdārza sabiedriskās ēkas nosaukumu norisināsies līdz 24. februārim

Kopš 2016. gada rudens lēnām, bet apņēmīgi Likteņdārzā, Koknesē, top viens no centrālajiem objektiem — sabiedriskā ēka. Ņemot vērā objekta nozīmību, “Kokneses fonds” izsludinājis konkursu ar mērķi šai ēkai noteikt interesantāko, labskanīgāko un atbilstošāko nosaukumu — informē Mārtiņš Pučka, Likteņdārza sabiedrisko attiecību speciālists.

Vecās Rīgas—Maskavas šosejas malā ar skatu uz Kokneses evaņģēliski luterisko baznīcu top Likteņdārza daudzfunkcionālā sabiedriskā ēka. Tās projektu izstrādāja SIA “Arhis Arhitekti” arhitekta Andra Kronberga vadībā, un telpiski tā veidota kā “kalns” jeb tilta aizsākums, simboliski atainojot Likteņdārza ideju — no pagātnes uz nākotni.

Ēkas platība ir 701 kvadrātmetrs, un tā iecerēta kā Likteņdārza sabiedriskais centrs. Ēkā atradīsies divas multifunkcionālas zāles, kas paredzētas dažādiem pasākumiem, konferencēm, koncertiem vai svinībām, kā arī kafejnīca, suvenīru veikals un lūgšanu kapela. Ēkas foajē būs neliela izstāžu zāle, kurā tiks izvietoti Likteņdārzam dāvinātie mākslas darbi. Savukārt uz vienas no ēkas sienām plānots attēlot visu to cilvēku vārdus un organizāciju nosaukumus, kuri palīdzējuši Likteņdārza tapšanā. Ēkas jumts iecerēts kā staigājama platforma — skatu laukums, no kurienes pavērsies brīnišķīgs skats uz Likteņdārza ainavu.

Ēkas inženiertehniskajos risinājumos paredzēts izmantot ekonomiskus, ekoloģiski draudzīgus un enerģiju taupošus risinājumus — dabīgo vēdināšanu, zemes siltuma un biomasas apkuri, saules enerģiju ūdens sildīšanai, lietus ūdens savākšanu u. c. Savukārt ēkas apdarē plānots izmantot vietējo materiālu — dolomītu.

Ņemot vērā objekta nozīmību, Kokneses fonds izsludinājis konkursu ar mērķi noteikt interesantāko, labskanīgāko un atbilstošāko nosaukumu Likteņdārza sabiedriskajai ēkai. Konkurss ilgs līdz 24. februārim, un tajā var piedalīties ikviena privātpersona, sagatavojot un nosūtot savu nosaukuma priekšlikumu un pamatojumu e-pastā: janis.karalis@koknesesfonds.lv vai pa pastu uz Kokneses fonda biroju Lāčplēša ielā 75B, Rīgā, LV-1011 (pasta zīmogs 24.02.2019.). Konkursa uzvarētājs iegūs iespēju divām personām doties apmaksātā izziņas braucienā uz Briseli un Eiropas institūcijām 2019. gada aprīlī. Konkursa uzvarētāju paziņos 2019. gada 4. martā. Plašāka informācija — konkursa nolikumā un Likteņdārza interneta mājaslapā www.liktendarzs.lv.

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju