"Latvian Dairy" pabeidzis darbu Sērenes notekūdeņu attīrīšanas iekārtu darbības atjaunošanā

Piena pārstrādes un siera ražošanas uzņēmums "Latvian Dairy" ir noslēdzis darbu pie attīrīšanas iekārtu darbības atjaunošanas saistībā ar saimnieciskās darbības rezultātā piesārņoto Lauceses upi,  sacīja Valsts vides dienests (VVD) sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča.

"Latvian Dairy" Valsts vides dienesta (VVD) Madonas reģionālo vides pārvaldi (RVP) ir informējusi, ka izpildījusi paredzētos pasākumus Sērenes notekūdeņu attīrīšanas iekārtu darbības atjaunošanai, pastāstīja Bukleviča.

Tostarp kompānija iztīrījusi visus sešus pēcattīrīšanas dīķus un aerotenku. Aerotenkos nomainīta gaisa padeves sistēma un kompresori. Četros no pieciem esošiem dīķiem ir uzstādītas jaunas kontūras un difuzori gaisa padevei un dīķos tiks padots skābeklis, kas ļaus uzlabot notekūdeņu kvalitatīvos rādītājus. Aerotenkā izaudzēta aktīvā dūņa, kuras masa pakāpeniski pieaug.

"Marta beigās paņemto analīžu rezultāti uzrāda pozitīvu dinamiku un nākamās analīzes tiks paņemtas maija pirmajā dekādē. Tas ļaus secināt, vai veiktie pasākumi bija pietiekoši efektīvi," VVD turpmākos soļus komentēja Bukleviča.

Jau vēstīts, ka VVD par mēnesi - līdz 15.aprīlim - ir pagarinājis piena "Latvian Dairy" attīrīšanas iekārtu darbības atjaunošanas termiņu. Sākotnēji darbus pie attīrīšanas iekārtu darbības atjaunošanas bija iecerēts pabeigt līdz 15.martam.

Tāpat ziņots, ka Sērenes pagasta iedzīvotāji šogad VVD Madonas reģionālās vides pārvaldes darbiniekiem ziņojuši par iespējamu piesārņojumu ciemata ūdens attīrīšanas iekārtās. Noskaidrojies, ka "Latvian Dairy" saimnieciskās darbības rezultātā piesārņota Lauceses upe Jaunjelgavas novadā. VVD inspektors pēc attīrīšanas iekārtu apsekošanas secināja, ka to darbība ir traucēta un būtiskais piesārņojums ir pilnībā iznīcinājis bioloģisko attīrīšanas iekārtu aktīvās dūņas un piesārņojis pēcattīrīšanas dīķus.

VVD "Latvian Dairy" saistībā ar attīrīšanas iekārtu radīto piesārņojumu Lauceses upē ir piemēroja naudas sodu 1300 eiro apmērā.

Uzņēmums apņēmās veikt atmirušo dūņu izsūkšanu no iekārtām, lai pēc iespējas ātrāk varētu ievest jaunas dūņas no Aizkraukles pilsētas attīrīšanas iekārtām, kas ļautu atjaunot attīrīšanas iekārtu darbību. Tostarp kompānija noslēdza līgumu ar SIA "Asmāra", kas specializējas attīrīšanas iekārtu projektēšanā, būvniecībā un ieregulēšanā, par darbu veikšanu.

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju