Latvijas Pasts izdod Likteņdārzam veltītu pastmarku

Likteņdārzā, Koknesē, notika jaunās “Latvijas pasta” pastmarkas “Likteņdārzs – tautas dāvana Latvijai” – svinīgā prezentācija un pirmās dienas zīmogošana, kurā piedalījās “Kokneses fonda” padomes priekšsēdētājs Vilis Vītols, Kokneses domes priekšsēdētājs Dainis Vingris un “Latvijas pasta” pārstāvji.

Atklājot jauno pastmarku, “Latvijas pasta” Pasta vērtszīmju un filatēlijas departamenta vadītājs Edmunds Bebrišs sacīja, ka ir pārliecināts, ka jaunais filatēlijas izdevums būs lielisks ziņnesis pasaules sabiedrībai: ““Latvijas pasta”veltījums mūsu valsts simtgadē ceļos uz tuvām un tālām zemēm visā pasaulē, popularizējot unikālo piemiņas vietu – Likteņdārzu, – vietu, kur satiekas pagātne, tagadne un nākotne!”

Savukārt Likteņdārza idejas autors Vilis Vītols uzsvēra, ka Likteņdārza īstenošana ir vērienīgs ilgtermiņa uzdevums: “Prieks par to, ka “Latvijas pasts” ir izlēmis atbalstīt Likteņdārzu. Bez plaša sabiedrības atbalsta šāds liels projekts nav uzceļams. Likteņdārzs ir arī apliecinājums mūsu tautas milzīgajam sīkstumam un izturībai. Tas ir mudinājums mums būt tādiem pašiem šodien un nākotnē. Sirsnīgs paldies “Latvijas pastam” par skaisto pastmarku, kas tapusi ar vairāku talantīgu cilvēku palīdzību. Pastmarka būs izcils Likteņdārza vēstnesis!”

Likteņdārza pastmarka izdota 80 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir 0,61 eiro, kas atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Pastmarkas dizainu veidojis Arvils Feldmanis, un tās vizuālajā noformējumā izmantots fotogrāfa Gata Baloža fotouzņēmums. Līdz ar pastmarku izdota arī īpaša aploksne 1000 eksemplāru tirāžā, kuras dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Uz pastmarkas attēlota Likteņdārza sirds – amfiteātris, kas simboliski nodala dārza pagātnes daļu no nākotnes daļas. ​Amfiteātri apvij pelēko akmeņu krāvums Sirmais saulriets, ko veido vairāk nekā 50 000 laukakmeņu, kurus savu tuvinieku un dzimtas piemiņai atveduši Latvijas iedzīvotāji. Savukārt ūdens kanāls, kas apvij amfiteātri, simbolizē cietušo cilvēku izlietās asaras un ticību, ka pagātnē notikušais vairs nekad neatkārtosies. 

Likteņdārzs ir unikāla, par Latvijas tautas ziedojumiem veidota piemiņas vieta un simbols Latvijas tautas izaugsmei. Līdzīgi kā Brīvības piemineklis, Likteņdārzs jau desmit gadus top Latvijas sirdī – Koknesē, uz salas Daugavā ar tūkstošiem Latvijā un ārvalstīs dzīvojošo tautiešu un uzņēmumu atbalstu.  Te apvienojas izcila vides arhitektūra, kuru radījis japāņu ainavu arhitekts Shunmyo Masuno, ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas plūduma krāšņumu, veidojot draugu aleju, ozolu sardzes ieskauto amfiteātri, daudzfunkcionālo sabiedrisko ēku, digitālo ekspozīciju Liktens gāte, Lielo kalnu un skatu terasi. Likteņdārzā tiek fiksēta tautas dzīvā atmiņa – katrs iestādītais koks, atvestais akmens ir ar konkrēta cilvēka, cilvēku grupas stāstu par Latvijas cilvēkiem un vēsturi.  Ik gadu Likteņdārzu apmeklē 70 000 – 100 000 apmeklētāju, no kuriem aptuveni 30% viesu ir bērni un jaunieši, rosinot un nostiprinot latviskās kopības un nacionālās piederības sajūtu.

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju