Likteņdārzā atklās konkursa "Latvijas lauki gadsimtu griežos" darbu izstādi

Likteņdārzā 4. maijā tklās konkursa "Latvijas lauki gadsimtu griežos" darbu izstādi, aģentūru LETA informēja biedrībā "Latvijas Zemnieku federācija" (LZF).

Tāpat pasākumā tiks apbalvoti konkursa nomināciju "Zemnieka darbs cauri gadsimtiem", "Lauku sēta cauri gadsimtiem", "Latvijas lauku ainava" labāko darbu autori, kā arī pasniegta mākslinieces Džemmas Skulmes īpašā balva, un izstādes apmeklētāju balsojumā noteiktā simpātijas balva.

"Ģimene laukos ir valsts drošības garants, jo tikai apdzīvoti lauki, kuros saimnieko atbildīgi zemnieki, nodrošina infrastruktūras pilnvērtīgu izmantošanu un vietējo tirgu ar pārtiku. Jā, varam teikt, ka pārtiku var ievest, bet līdz laikam. Kad vietējie pārtiku vairs neražos, tad mēs neviens nezināsim, cik maksās ievestā. Tāpēc radās doma Latvijai uzdāvināt vēstures liecību par to, kā bija, ir un kā varētu būt," sacīja LZF valdes priekšsēdētāja un konkursa žūrijas priekšsēdētāja Agita Hauka.

Savukārt viens no konkursa žūrijas locekļiem, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) sacīja, ka konkursam iesūtītie darbi kategorijās "Zemnieka darbs cauri gadsimtiem" un "Lauku sēta cauri gadsimtiem" atklāja, kā ir mainījusies lauku ainava un zemes apstrādes paņēmieni daudzos Latvijas novados, kā mainījusies vide, kurā dzīvo Latvijas zemnieks. "Mūsdienu Latvijas lauksaimnieks savā ikdienas darbā izmanto modernas agrārās tehnoloģijas, tajā pašā laikā saglabājot tradicionālo Latvijas ainavu ar lauku sētām, kam apkārt tīrumi mijas ar mežiem, ezeriem un upju līčiem. Tieši tas, tikai skaistā gleznieciskā apdarē, bija vērojams arī konkursa kategorijai "Latvijas lauku ainava" iesniegtajos darbos," piebilda ministrs.

Pasākums sāksies plkst.12.

Jau ziņots, ka, godinot Latvijas simtgadi, pērn 5.septembrī tika izsludināts fotogrāfiju un zīmējumu/gleznojumu konkurss "Latvijas lauki gadsimtu griežos", kura mērķis ir popularizēt Latvijas laukus, parādot vērtības, ar kurām lepoties - lauku sētas skaistumu un unikalitāti, zemnieka darbu un tā attīstību cauri gadsimtiem, kā arī Latvijas lauku ainavas skaistumu ikviena mākslinieka acīm.

Konkursam līdz 2017.gada 5.decembrim bija jāiesūta divu fotogrāfiju salikums tēmās "Zemnieka darbs cauri gadsimtiem" un/vai "Lauku sēta cauri gadsimtiem", kurā viena fotogrāfija uzņemta 21.gadsimtā un otra - pagājušā gadsimta sākumā. Par tēmu "Latvijas lauku ainava" bija jāiesūta pašu zīmēti vai gleznoti darbi.

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju