Likteņdārzā pasākumu sezona tradicionāli sāksies aprīlī

Likteņdārzā pasākumu sezona tradicionāli sākas aprīlī, pastāstīja "Kokneses fonda" padomes priekšsēdētāja, eiroparlamentāriete Sandra Kalniete.

Tāpat kā iepriekšējos gados, 13.aprīlī Likteņdārzā notiks lielā talka. 3. maijā Likteņdārza Draugu alejas sākumā tiks atklāta piemiņas vieta cilvēkiem, kas dibināja Latvijas valsti 1918. gada 18. novembrī un kas nobalsoja par tās neatkarības atjaunošanu 1990. gada 4. maijā. 10. maijā sadarbībā ar Latvijas Politiski represēto apvienību Liktens gātes Klusuma nama teritorijā tiks atklāts piemiņas ansamblis Sibīrijas bērnu mātēm. 13. jūlijā Likteņdārzā būs Sajūtu jeb Ģimenes diena, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem, kurām tiks piedāvātas ar dabu saistītas aktivitātes. 24.augustā Likteņdārzā notiks liels pasākums, atzīmējot "Baltijas ceļa" 30.gadadienu.

Septembra otrajā nedēļā Likteņdārzā būs tradicionālā Ābolu balle. Likteņdārza veidošana sākās ar ābelīšu alejas iestādīšanu. Kopš 2011. gada ābeles jau dod augļus. Pasākums parasti ir kupli apmeklēts, jo cilvēkiem patīk tādas aktivitātes. Pasākuma laikā tiek likta lietā gan vēsturiskā sulu spiede, gan modernāka ierīce, kas sulu uzreiz iesaiņo plastmasas maisiņos. Sezona noslēgsies 18. novembrī ar saulrieta sagaidīšanu amfiteātrī.

Likteņdārzs nekad nebūs pilnībā pabeigts, tas būs augošs un mainīgs, intervijā aģentūrai LETA uzsver "Kokneses fonda" padomes priekšsēdētāja, eiroparlamentāriete Sandra Kalniete.

Šajā amatā pēc 13 gadu darba viņa nomainīja Likteņdārza idejas autoru Vili Vītolu. Fonda padomē patlaban darbojas arī Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, Guntis Belēvičs, Andris Jaunsleinis, Kristīne Klišāne, Tomass Kotovičs, Māris Reinbergs, Jānis Stradiņš, Marta Vītola un Māra Zālīte.

Bezpeļņas sabiedriskā organizācija "Kokneses fonds" tika nodibināta 2005.gadā ar mērķi izveidot Likteņdārzu kā vietu, kur sastopas pagātne, tagadne un nākotne. Likteņdārzs tapa visu to iedzīvotāju piemiņai, ko Latvija zaudēja 20.gadsimtā, - to, kas krituši karos, represēti, bijuši spiesti doties trimdā vai citādi cietuši svešu varu dēļ. Par fonda dibinātājiem kļuva 14 privātpersonas - Marta un Vilis Vītoli, Sandra Kalniete, Māra Zālīte, Ainārs Bambals, Andris Freibergs, Jānis Kukainis, Imants Lancmanis, Rudīte Vīksne, Valdis Lokenbahs, Ilmārs Mežs, Valters Nollendorfs, Baiba Rubesa, Jānis Stradiņš - un Kokneses pašvaldība. Vilis un Marta Vītoli, dibinot fondu, ieguldīja tā pamatkapitālā 450 000 latu un to finansiāli atbalstīja arī turpmākajos gados.

Kokneses novada pašvaldība dārza izveidošanai "Kokneses fondam" iznomāja 22 hektārus zemes. Toreiz tā saucās Krievkalna sala, tagad - Kokneses sala. Tur atrodas Pirmā pasaules kara ierakumi un vecie Krievkalna kapi, ko mēs esam rūpīgi kopuši un saglabājuši.

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju