Meklē fotogrāfijas par “tirdzniecības būšanām Koknesē”

Kokneses novada domes tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļa gatavo izdošanai Olgas Bundzenieces (1923—1999) literāro darbu “Vasaras Koknesē”. Grāmatas manuskriptu un bagātīgu fotogrāfiju klāstu pagājušā gada vasarā Kokneses novada pašvaldībai uzdāvināja rakstnieces dēls Aigars Bundzenieks no Jūrmalas.

“Vasaras Koknesē” ir autores atmiņu stāsts par Koknesē pavadītajām vasarām no 1928. līdz 1935. gadam. Grāmatā būs aplūkojamas fotogrāfijas, kuras gadu gaitā par Koknesi savākusi un arī pati fotografējusi Olga Bundzeniece.


Vienā no grāmatas nodaļām tiek stāstīts par, autores vārdiem sakot, tirdzniecības būšanām Koknesē. 30. gados Koknesē darbojušies apmēram 20 dažādi veikaliņi, kungu un dāmu frizētavas, tējnīcas, tirgus, Laubes krogs Puķudruvās, Jāņa Sproģa fotodarbnīca, lieltirgotāja Eglīša spīķeri, vairākas dzirnavas un citi uzņēmumi.


Visvairāk veikaliņu bijis tagadējā 1905. gada ielā. Diemžēl autores fotoarhīvā ir tikai Laubes kroga fotogrāfijas. Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļa lūdz atsaukties visus, kuri varētu palīdzēt grāmatas tapšanā ar senajām Kokneses fotogrāfijām par “tirdzniecības būšanām Koknesē”! Ja kādā ģimenes fotoalbumā ir šādas unikālas fotogrāfijas, lūgums zvanīt sabiedrisko attiecību speciālistei Sarmītei Rodei, tālr. 29903892, vai rakstīt e-pastā: sarmite.rode@koknese.lv.

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju