Neretā likvidē krīzes centru

Neretas novada dome nolēmusi no šī gada 1. jūlija likvidēt Neretas sociālās aprūpes centra struktūrvienību — krīzes centru.

Tas tika izveidots 2012. gadā, izmantojot Eiropas Sociālā fonda finansējumu. Krīzes centram bija atvēlētas divas telpas sociālās aprūpes centrā un vēl pagājušā gada sākumā tajā bija nodarbināti trīs darbinieki. Taču, kā atklāj sociālās aprūpes centra vadītāja Ina Riekstiņa, tieši speciālistu trūkums bija iemesls krīzes centra darbības pār­traukšanai.

“Divas darbinieces nolēma turpināt darbu sociālajā dienestā, bet jaunus speciālistus piesaistīt ir grūti, jo šajā jomā strādājošajiem ir ļoti augstas prasības. No vienas puses, ir bezdarbs, no otras — nevaram atrast kvalificētus darbiniekus,” atklāj I. Riekstiņa. Viņa gan piebilst — Neretā ir sociālais dienests, kur darbu turpina krīzes centra speciālisti, darbojas bāriņtiesa, krīzes situācijās palīdzība cilvēkiem noteikti tiks sniegta. Ja ir runa par izmitināšanu, tad ģimeņu ar bērniem vajadzībām pašvaldība visdrīzāk sadarbosies ar kādiem citiem pakalpojumu sniedzējiem. Savukārt vecus cilvēkus vai pieaugušos bez bērniem uz laiku varēs izmitināt sociālās aprūpes centrā.

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju