Neretas novadā lielākā daļa pedagogu saņem mazāku algu

Lielākā daļa pedagogu Neretas novadā pēc jaunā modeļa saņem mazāku atalgojumu, aģentūru LETA informēja novada izglītības darba speciāliste Žanna Miezīte.

"Lielai daļai atalgojums ir samazinājies, jo likmes samazinātas. Algas ir lielākas ļoti minimālam pedagogu skaitam," skaidroja pašvaldības speciāliste.

Sproģu pamatskolā, kur skolēnu ir ļoti maz, pašvaldība sedz pusi no finansējuma, lai tostarp varētu izmaksāt arī pedagogu atalgojumu.

Miezīte informēja, ka atalgojums pedagogiem izmaksāts piektdien, 30.septembrī, no pašvaldības budžeta, jo atalgojuma izmaksas datums novadā ir 1.oktobris, bet mērķdotācijas no valsts saņemtas nebija.

Jau ziņots, ka arī Jelgavas novada pedagogiem izmaksātas algas no pašvaldības budžeta, aģentūru LETA informēja pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone.

Jelgavas novada pašvaldība vēl nav saņēmusi mērķdotāciju apjomu no Izglītības un zinātnes ministrijas, tāpēc algu izmaksa nodrošināta no pašvaldības budžeta līdzekļiem, jo parasti atalgojums novada pedagogiem tiek maksāts mēneša beigās, skaidroja Kaņepone.

Tāpat vēstīts, ka nākamajā gadā Neretas novada pašvaldība plāno lemt par Sproģu pamatskolas reorganizēšanu par sākumskolu, aģentūru LETA informēja Miezīte.

Jau šajā mācību gadā pašvaldība piemaksās Sproģu pamatskolai trūkstošo finansējumu.

"Šogad neviena mācību iestāde netiks reorganizēta vai slēgta, bet nākamajā mācību gadā tiks risināts jautājums par Sproģu pamatskolas reorganizēšanu par sākumskolu," skaidroja Miezīte.

Neretas novadā

Uz staburags.lv pilno versiju