Neretas novada Sproģu pamatskolu reorganizēs par sākumskolu

 Nākamajā gadā Neretas novada pašvaldība plāno lemt par Sproģu pamatskolas reorganizēšanu par sākumskolu, aģentūru LETA informēja novada izglītības un kultūras speciāliste Žanna Miezīte. Jau šajā mācību gadā pašvaldība piemaksās Sproģu pamatskolai trūkstošo finansējumu.

"Šogad neviena mācību iestāde netiks reorganizēta vai slēgta, bet nākamajā mācību gadā tiks risināts jautājums par Sproģu pamatskolas reorganizēšanu par sākumskolu," skaidroja Miezīte. Viņa atzīst, ka līdz ar plānoto pedagogu algu reformu visās četrās novada izglītības iestādēs - vidusskolā, divās pamatskolās un pirmsskolas izglītības iestādē - samazinās pedagogu likmju skaits.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iecerētā pedagogu algu reforma, kurai spēkā būtu jāstājas jau 1.septembrī, paredz palielināt skolēnu skaitu, rēķinot uz vienu skolotāju. Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) skaidroja, ka jaunais pedagogu darba samaksas modelis paredzēs jaunu skolēnu un skolotāju skaita proporciju ieviešanu. Šajā mācību gadā pašvaldības un valsts skolās strādā 28 367 pedagogi, savukārt šajās izglītības iestādēs mācās 207 686 skolēni.

Ja skolēnu skaits kopš 2009./2010.mācību gada samazinājies no 237 434 cilvēkiem, tad kopš šī paša laika pedagogu skaits pat palielinājies. Patlaban valstī vidējā skolēnu un skolotāju proporcija ir 9,26 skolēni, rēķinot uz vienu skolotāju.

Jaunajā modelī tiktu nodrošināta proporcija, kur vienam pedagogam vidēji ir 11,86 skolēni.

Neretas novadā

Uz staburags.lv pilno versiju