Sporta skolotāja iniciatīva — iekļaut slidošanu vai slēpošanu sporta stundās vai nē 2

Mazzalves pamatskolas skolotājs Agris Sakne sporta stundās ir veselīgi sārts. Ik dienas trīs — četras stundas viņš pavada ārā, vadīdams sporta nodarbības slidošanā dažādu vecumu bērniem.Ministru kabineta noteikumi paredz, ka ziemā, izvērtējot iespējas, sporta stundās no slidošanas, slēpošanas vai peldēšanas ieteicams viens. Lai arī rekomendācijas ir ieteikuma formā, “Staburags” skaidro, vai skolēni ziemā dodas sportot ārā?

“Slidošana Mazzalvē nav šīgada jaunums, šāda tradīcija skolai jau ir padsmit gadu garumā,” stāsta Mazzalves pamatskolas direktors Aivars Miezītis. “Tiklīdz laika apstākļi atļauj, demontējam volejbola laukumu, lejam ledu! Mērķtiecīgi strādājam, lai būtu arī slidošanas inventārs.” Skolas vadība sagādājusi vairāk kā 40 slidu pāru. Ik gadu atjauno nolietoto inventāru, pērk klāt trūkstošos izmērus, galvenais —  lai visa klase sporta stundās var doties ārā slidot!


A. Miezītis domā: ja skolām jāizvēlas slidot vai slēpot, tad ar slidošanu nodarboties ir finansiāli izdevīgāk  nekā ar slēpošanu.  Viņš skaidro, ka slidošanas inventārs arī ilgāk kalpo. Ja ir slidas, var piepirkt klāt nūjas — būs hokejs, tādējādi sporta stundas padarot daudzveidīgākas. Nūjas nav dārgas, teic A. Miezītis.


Komentāri 2

A

Padsmit gadus ? Muļķības ! Pēdējos četrus gadus , ne vairāk !
Mācījos šajā skolā pirms sešiem gadiem , neatceros , ka kāda no sporta nodarbībām būtu notikusi ārā . Bet kurš , tad sevi cels saulītē, ja ne pats

pirms 3 gadiem, 2016.01.22 11:59

luse23

Vai nav vienalga, cik gadus, galvenais, ka slēpo, slido un bērnis veselīgi darbojas svaigā gaisā! Kā es priecātos, ja arī maniem bērniem lauku skolā būtu šāda iespēja! Bet nekā!!! Uz Mazzali bišķi par tālu... Man patika tie laiki, kad ziemā visiem, ja vien bija sniegs, bija jābūt uz slēpēm. Tagad bērni labāk laiku pavada datorā. ne slidotavā.

pirms 3 gadiem, 2016.01.22 14:15

Neretas novadā

Uz staburags.lv pilno versiju