Sproģu pamatskolai — pēdējais gads 4

Sproģu pamatskola pērn nosvinēja 70 gadu jubileju, bet nākamais mācību gads ir pēdējais  tās pastāvēšanas vēsturē.

“Šis brīdis bija neizbēgams, tāda veidojusies situācija, bērnu laukos vairāk nekļūst,” situāciju komentē Sproģu pamatskolas direktore Santa Glazīrina, stāstot, ka šogad mācību iestādē ir 33 skolēni un gandrīz visi mācās apvienotajās klasēs — vidēji divi līdz četri bērni.

Lēmums par izglītības iestādes slēgšanu ir pedagogu kolektīva lēmums, taču līdz nākamā gada martam Neretas novada domei par to būs jāpieņem oficiāls lēmums, jo likums paredz, ka par iestādes slēgšanu jāpaziņo sešus mēnešus iepriekš mācību gada laikā — skaidro Neretas novada izglītības darba speciāliste Žanna Miezīte. Pēc jaunajiem Ministru kabineta noteikumiem, 7. un 9. klases vairs nedrīkstēs apvienot, ir noteikts trīs gadu pārejas posms. Arī sešklasīgo mācību programmu skola piemērot nevar, jo, aizejot no skolas vienam ģimenes bērnam, tiek “paņemti” līdzi arī brāļi un māsas. Situācija jau apzināta. Nekas nesanāk!

Visu rakstu lasiet "Staburaga" 9. jūnija numurā.

Komentāri 4

tuntulmuntuls

Jautājums lielajai sava novada patriotei Glazīrinai-KĀPĒC JŪSU MEITA NEMĀCIJĀS NERETAS VIDUSSKOLĀ BET GAN KOKNESES VSK?Tāds vienkāršs jautājums!

pirms 3 gadiem, 2016.06.09 16:58

Lol

tuntulmuntul - nu gan jau, ka meita nevēlējās NJJV mācīties. Un man aizdomas, ka mācījās profenē. Būtu stulbi, ja māte liktu mācīties bērnam tur kur viņš negrib.

pirms 3 gadiem, 2016.06.10 03:12

tuntulmuntuls

Sliktas tev aizdomas- meita Everita Glazirina pagājušajā gadā pabeidza Kokneses vsk.Un mani mulsina tas,ka māte stāsta,ar cik augstākajām izglītībām ir skolotāji utt,nu tad kāpēc bēŗni,kas vēl palikuši Latvijā mūk uz lielajām skolām,kaut kas jau nav tā kā vajag.

pirms 3 gadiem, 2016.06.10 08:52

rastijs4

katram ir sava galva - kāpēc meita nedrīkstētu mācīties,kur grib?

pirms 3 gadiem, 2016.06.10 09:52

Neretas novadā

Uz staburags.lv pilno versiju