Nominanti, kuri saņems “Aizkraukles uzņēmēju Oskaru”

16. un 17. martā Aizkrauklē norisināsies "Uzņēmēju dienas 2018", kuru moto šogad ir "Uzņēmējs. Sadarbība. Izaugsme". Divās dienās Aizkraukles Profesionālajā vidusskolā un sporta centrā tiek piedāvāti daudzveidīgi un interesanti pasākumi.

Viens no interesantākajiem Uzņēmēju dienu pasākumiem Aizkrauklē ir uzņēmēju godināšana, kad dažādās nominācijās pasniedz balvas tiem uzņēmējiem, kuru darbs 2017. gadā vai pat krietni ilgāku laiku pirms tam bijis nozīmīgs Aizkraukles novada attīstības stūrakmens.
Apbalvošanai var būt izvirzīts gan gadiem ilgi pacietīgi un godprātīgi veikts darbs, gan nozīmīgs ieguldījums tieši iepriekšējā gadā, turklāt, tā kā viss nepārtraukti attīstās, arī daļa nomināciju ir mainīgas.

Uzņēmēju vērtēšana ir viens no atbildīgākajiem Uzņēmēju dienu organizatoru darba grupas pasākumiem, jo pateicību pelnījis ikviens uzņēmējs, kurš strādā Aizkraukles novadā, taču apbalvot var vien desmit nominācijās. Īpašs prieks, ka arī uzņēmēji šo balvu gaida, jo neoficiāli to dēvē par “Aizkraukles uzņēmēju Oskaru”, velkot zināmas paralēles ar Amerikas Kinoakadēmijas pasniegtajām balvām. Pie tam vienu no balvas saņēmējiem nosaka tieši aizkrauklieši, piedaloties balsojumā par “Klientam draudzīgāko uzņēmēju Aizkrauklē”.
Šogad uzņēmējus sveiks sestdien, 17. martā, pulksten 9.30 Aizkraukles sporta centrā notiekošajā izstādē-gadatirgū.

Balvas saņems:
Nominācijā “Aizkraukles labdaris 2017” — SIA “A. Egles”. Aizkraukles novada dome ir pateicīga gan par uzņēmēja Anda Egles uzdāvināto strūklaku pilsētas 50 gadu jubilejā, gan par pārējo sniegto atbalstu pasākumu organizēšanā, biedrību atbalstīšanā un citās jomās.

Nominācijā “Sava amata meistars Aiz­krauklē 2017” — “A. Prohoda individuālais uzņēmums” saimnieks Anatolijs Prohoda. Viņa pamatdarbības joma ir automobiļu estētiskā atjaunošana — virsbūves krāsošana, remonts, pulēšana, un viņa kvalitatīvo darbu novērtē cilvēki no visa apkārtējā reģiona.

Nominācijā “Tūrisma produkts Aizkrauklē 2017”
— Enerģētikas muzeja ekspozīcija Pļaviņu HES muzejā. Piedaloties tūrisma izstādē “Balltour”, tūrisma jomas pārstāvji allaž pārliecinās, ka vienu no lielākajām interesēm kā tūrisma produkts Aizkrauklē izraisa tieši Pļaviņu HES un tajā esošais muzejs.

Nominācijā “Vietējā identitāte Aizkrauklē 2017” — saimnieciskās darbības veicējs metālmākslinieks Ants Brimerbergs. Katru gadu arvien vairāk Aizkraukli sāk rotāt viņa veidotie skaistie vides objekti: velosipēdi, soliņi, norādes zīmes.

Nominācijā “Stabilitāte Aizkrauklē 2017”
— individuālā darba veicējs Gunārs Purgails, kura pulksteņu remontdarbnīca ir pazīstama ikvienam, kuram bijis nepieciešams tos remontēt.

Nominācijā “Lauku uzņēmējs Aizkrauklē” — SIA “Kalna baloži”. Pa lauku ceļu dodoties Kokneses virzienā, iznāk braukt garām sakoptiem melleņu laukiem, kurus nu jau vairākus gadus šeit kopj SIA “Kalna baloži” saimnieki Ludbāržu ģimene.

Nominācijā “Jauns produkts” — aiz­kraukliešu Kintijas un Dāvida Kleimaņu uzņēmums “DK VETMED Plus”. Allaž ir patīkami uzzināt, ka mūsu novada ļaudis var radīt kaut ko jaunu un interesantu, turklāt iziet ar to veiksmīgi tirgū. Uzņēmums sadarbībā ar Vācijas partneriem radījis mitro barību suņiem “Amber”, kuru iespējams iegādāties lielveikalos.

Nominācijā “Jaunietis — uzņēmējs Aizkrauklē 2017” — SIA “Belinuss” vadītājs Einārs Kviesis, kura paspārnē darbojas trīs “Narvesen” kioski, viens no tiem — Aizkrauklē, autoostas teritorijā.

Nominācijā “Radošais uzņēmums 2017” — kafejnīca “AK Gardumi”, kuras gardās kūciņas un organizētie kultūras vakari sagādājuši prieku daudziem aizkraukliešiem.

Savukārt balsojumā varēja noteikt, kurš uzņēmums vai uzņēmējs būtu pelnījis balvu nominācijā “Klientam draudzīgākais uzņēmums 2017”. Balsot varēja gan internetā, gan aizpildot anketas un iemetot tās balsošanas kastītēs. Anketu tiešām bija daudz, un nominācijai tika virzīti vairāk nekā 50 uzņēmumu: kafejnīcas un veikali, apdrošināšanas kompānijas un saloni, zemnieku saimniecības un dažādi pakalpojumu sniedzēji. Prieks bija redzēt, ka arī pašvaldības uzņēmumu nosaukumus varēja pamanīt anketās, taču par pērnā gada draudzīgāko uzņēmumu kļuvusi kafejnīca “Solo”.

“Liels paldies visiem uzņēmējiem par darbošanos mūsu novadā! Jūs esat mums svarīgi, jūs veidojat mūsu novadu tādu, kāds tas ir, un jūsu ieguldījums dod pašvaldībai iespēju paveikt vairāk,” saka Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums.

Materiāls tapis sadarbībā ar Aizkraukles novada pašvaldību.

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju