Pārsteigums Latvijas olimpiešiem no Kokneses bērnudārza

LTV sižetā internetā varam vērot, kā “Sporta studijas” žurnālisti priecājas par  Kokneses novada bērnudārza “Gundega” vecākās grupas “Sprīdītis” audzēkņu sagatavoto pārsteigumu Latvijas olimpiešiem — 35 medaļām.

“Bērni kopā ar audzinātājām katram olimpietim izveidojuši medaļas, kuras vēlas nodot mūsu sportistiem. Bobslejistu medaļas jau nodotas galvenajam trenerim Sandim Prūsim,” vēsta ieraksts “Facebook” vietnē  “LTVSportaStudija”.

Katras medaļas otrajā pusē ir olimpieša vārds un uzvārds, un katra medaļa ir atšķirīga.

Žurnālisti sola, ka medaļas tiks nodotas visiem olimpiešiem.

Sižetu varat noskatīties šeit: https://www.facebook.com/LTVSportaStudija/videos/2071697326382725/

Medaļas bērni gatavoja kopā ar skolotājām Guntu Ķibildi un Ligitu Ludboržu. “Bērniem stāstījām par ziemas sporta veidiem. Daudzi vecāki neseko līdzi sporta notikumiem, tajā skaitā olimpiskajām spēlēm, vieniem nav laika, citiem trūkst intereses. Aicinājām bērnus kopā ar vecākiem pavērot olimpiskās spēles, un atsaucība bija jūtama — nākamajā dienā bērni stāstīja, ko televīzijā redzējuši,” “Staburagam” stāsta Gunta Ķibilde. “Kāda meitenīte bija sekojusi līdzi ātrslidotāja Haralda Silova startam. Viņa bija aizmirsusi sportista uzvārdu un sacīja — žēl, ka Haraldam mazliet pietrūka līdz medaļai, gribu Haraldam medaļu pati uzzīmēt. Tā radās ideja uzzīmēt pa medaļai katram olimpietim. Tobrīd mūsu bobslejisti medaļas vēl nebija izcīnījuši. Bērniem stāstījām, cik smags ir sportista darbs, kādas pūles prasa sagatavošanās olimpiskajām spēlēm. Nolēmām, ka visi olimpieši pelnījuši pa medaļai. Par olimpiešiem sameklējām materiālus un skatījāmies viņu startus internetā. Bērni paši izvēlējās, kuram sportistam veidot medaļu, un viņiem radās daudz ideju, ko katram sporta veidam raksturīgu varētu ietvert medaļā. Medaļas viņi veidoja ar lielu interesi un degsmi.” 

Visas medaļas “Sporta studijai” tika nosūtītas pa pastu. Kādu laiku par to likteni nekas nebija zināms, radās bažas, vai sūtījums sportistus sasniegs, līdz sižets LTV vēstīja, ka medaļas ir saņemtas un tiks nodotas visiem sportistiem. Skolotājas kopā ar bērniem sižeta atkārtojumu noskatījās uz lielā interaktīvās tāfeles ekrāna, un prieka, aizkustinājuma asaras bija gan viņām, gan medaļu veidotājiem.

“Medaļu veidošanas procesā bijām tā aizrāvušies, ka izgatavotās medaļas nenofotografējām. Atmiņai par tām glabāsim televīzijas sižetu,” saka Gunta Ķibilde.


Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju