Pēc mēneša notiks Likteņdārza desmit gadu jubilejas koncerts

11.augustā plkst.19 Likteņdārzā notiks koncerts par godu desmit gadiem, kopš sākts Likteņdārza projekts, informēja Likteņdārza sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Pučka.

Kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri (LNSO), pianistu Vestardu Šimku, dziedātāju Daumantu Kalniņu un Rīgas Doma zēnu kori koncertā varēs baudīt krāšņu programmu - Imanta Kalniņa un Raimonda Paula tautā iemīļotos skaņdarbus, latviešu simfoniskās mūzikas klasiku un īpaši šim koncertam rakstītus jaundarbus, ko komponē Šimkus un Raimonds Tiguls. Pie diriģenta pults būs koncerta idejas autors, LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga.

Paula daiļrades cienītājus koncertā priecēs Rīgas Doma zēnu kora skanējums tautasdziesmu apdarēs solistam, zēnu korim, klavierēm un orķestrim. Klavierpartiju šajā ciklā atskaņos Šimkus, bet solists būs Kalniņš.

Savukārt klasiskās mūzikas cienītāji novērtēs tādas latviešu simfoniskās mūzikas pērles kā "Skaisti dziedi, lakstīgala" no Jāzepa Vītola cikla "Septiņas latviešu tautasdziesmas orķestrim" un Tālivalda Ķeniņa simfonisko darbu orķestrim "Tautasdeja un fūga" LNSO orķestra sniegumā, skaidroja Pučka.

Šimkus jaundarbs klavierēm un orķestrim "Liktens vārti" un Tigula jaundarbs orķestrim - simfoniskā poēma "Horizonts" - top kā veltījums Latvijas simtgadei un Likteņdārzam.

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju