Pieci brīvprātīgie Zalves mežā dežurē visu nakti (papildināts ar brīvprātīgā foto)

Vakar, 20. augustā, Zalves pagasta meža ugunsgrēks tika lokalizēts, bet gruzdēšana turpinās. Pēc pulksten 20 dežūru  mežā sāka brīvprātīgie, dzēšot liesmas ar pletnēm, lāpstām un ūdeni, kuru nesa plastikāta maisos uz muguras.

Brīvprātīgo uzdevums bija uzmanīt teritoriju, lai neizceltos atklāta uguns un liesmas neizplatītos tālāk. A.s. “Latvijas Valsts meži” Vidusdaugavas mežsaimniecības Ērberģes iecirkņa vadītājs Pēteris Donga “Staburagam” pastāstīja, ka ugunsgrēka teritorija apmēram septiņu hektāru platībā ir ierobežota — no visām pusēm to ietver smilšu grāvis. Taisnstūrveida teritorijai gar garākajām malām grāvis jau bija, bet īsākajās malā grāvis vakar tika izrakts ar Blūmju ģimenes tehniku, pirms tam mežā izcērtot kokus, lai atbrīvotu vietu rakšanai.

Vakarnakt no pulksten 20 vakarā līdz šīrīta pulksten 9 mežā dežurēja brīvprātīgie palīgi Edgars Bite, Elvijs Krūmiņš, Andris Sondars un Jānis Zībergs no Zalves un Emīls Censonis no Mazzalves.

“Šī nakts bija ļoti auksta, īpaši ap pulksten trijiem naktī,” stāsta  Emīls Censonis. “Rokas sildījām pie gruzdošām kūdras čupiņām. Strādājām ar pletnēm un lāpstām, apdžēsot jeb “nositot” liesmas, kas laiku pa laikam parādījās. Līdzi nesām arī ūdeni, vienā ūdens maisā ietilpst apmēram 15 litri. Ar ūdeni aplējām bīstamās vietas. Mežā bija dūmi, tas nozīmē, ka kūdra joprojām gruzd, un vēl būs daudz darba, lai ugunsgrēka vietu likvidētu.”

“Bumba ar laika degli,”  tā gruzdošo mežu raksturo  Edgars Bite.

Šodien mežā ugunsgrēka likvidēšanas darbi turpinās.

Par vakardienas ugunsgrēku vairāk šeit:

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju