Piensaimnieki atzīst: atkal esam zem viļņa

Lai gan cenas veikalos par to neliecina, šī gada sākumā Latvijā piena iepirkuma cenas samazinājušās par apmēram desmit centiem. Daudzi zemnieki ir izmisumā, bet Aizkraukles puses piensaimnieki atzīst: bijušas sliktākas situācijas, taču tāpat ir jāstrādā!

Piena iepirkuma cenas Latvijā kopš gada sākuma pazeminājušās par desmit centiem, sasniedzot 26 — 27 centus par kilogramu. Daudzi zemnieki saņem vēl mazāk, un tas viņos rada izmisumu. “Iepirkuma cenas visvairāk samazinājis “Rīgas Piena kombināts”, “Valmieras piens”, “Limbažu siers” un “Latvijas Piens”, savukārt “Latvian Dairy” palicis parādā kooperatīviem par iepirkto pienu aptuveni 1,8 miljonus eiro,” laikrakstam “Dienas Bizness” atklāj Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas Piena grupas vadītāja Mirdza Feldmane.
Nozares eksperti nesaprot, kāpēc vidēji Eiropas Savienībā piena cena samazinājusies par vienu līdz diviem centiem, bet Latvijā uzreiz par 10 centiem kilogramā. Saistībā ar šo faktu piena ražotāji rīkos ārkārtas sapulci un vērsīsies pie kolēģiem Briselē.

Zemnieki daudzviet Latvijā uzskata, ka situācija ir dramatiska, jo naudas nav, bet nodokļi jāmaksā. Savukārt zemkopības ministrs Jānis Dūklavs uzsvēris, ka piena iepirkuma cenas kritums nav tik dramatisks, tāpēc nevar runāt par krīzi piensaimniecības nozarē. Viņš atgādināja, ka krīzes situācija tiešām bija pēc tam, kad Krievija pirms aptuveni diviem gadiem ieviesa embargo piena produktu ievešanai, bet šobrīd tādas nav.

Kā situāciju vērtē Aizkraukles puses piensaimnieki?

Visu rakstu lasiet laikraksta "Staburags"  13. februāra numurā.

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju