Piensaimnieki necer no “Latvian Dairy” atgūt visu parādu

Latvijas piena lopkopji necer no maksātnespējīgā piena pārstrādes un siera ražošanas uzņēmuma “Latvian Dairy”, kas darbojās Sērenē, atgūt visu parādu par piegādāto pienu — atzina Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) valdes priekšsēdētāja vietniece un Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Pienupīte” valdes priekšsēdētāja Mirdza Feldmane.

“Runājot par pazaudēto naudu, tas ir vienkārši šokējoši, ka mums nav nodrošinājuma no piena pārstrādes uzņēmumiem vismaz vienas dekādes apmērā. Tādēļ kooperatīvi cieš, ņemot kredītus bankās, lai samaksātu biedriem,” viņa teica.
Tāpat Feldmane norādīja, ka zemnieku saimniecībām ir vēl rūpīgāk jāizvērtē, kam piegādāt pienu. “Aizdomīgi, ka uzņēmums pēkšņi palika maksātnespējīgs, lai gan ar vērienu iepirka pienu. Gan jau virzījās uz to ar iepriekšēju nodomu. Varbūt kļūdos, bet domāju, ka tā bija “trīs soļus uz priekšu” pārdomāta taktika,” viņa sacīja.
Pēc viņas teiktā, “Latvian Dairy”, kā arī piena pārstrādes uzņēmums “Baltic Dairy Board”, kas darbojas Bauskas pusē, zemniekiem ir parādā apmēram piecus miljonus eiro par nodoto pienu.
Aģentūra LETA jau vēstīja, ka pērn 7. augustā “Latvian Dairy” tika pasludināts par maksātnespējīgu.
Tāpat ziņots, ka “Latvian Dairy” Latvijas zemnieku saimniecībām par piegādāto pienu kopumā ir parādā 2,7 miljonus eiro. Parāds esot izveidojies laika periodā no 2017. gada novembra pēdējās dekādes līdz decembrim. Visvairāk naudas “Latvian Dairy” ir parādā kooperatīviem “Māršava”, “Piena loģistika”, “Pienene”, “Drusti” un “Baltais ceļš”.
“Latvian Dairy” ir reģistrēts 2015. gadā, un kompānijas apmaksātais pamatkapitāls ir 850 000 eiro. Uzņēmums pieder Kiprā reģistrētai kompānijai “Goforth Limited” (87,65%) un trim Ukrainas pilsoņiem — Sergijam Kovaļčukam, Andrijam Voitovičam un Staņislavam Voitovičam. 2016. gadā “Latvian Dairy” strādāja ar 3,58 miljonu eiro apgrozījumu un 49 686 eiro peļņu.
“Latvian Dairy” pirms trijiem gadiem sāka darbu bijušajā “DK Daugava” piena pārstrādes rūpnīcā Jaunjelgavas pagasta Sērenē, ražojot dažādus siera veidus eksportam un nodarbinot vairāk nekā 60 cilvēku.

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju