Pļaviņās atjauno stendus

Pļaviņu novada tūrisma informācijas centrs atjaunoja informatīvos stendus plostnieku piemiņas vietā Daugavas krastā Pļaviņās un Bārukalna kapos.


Daugavas plosta modelis ar stendu izveidots 2011. gadā sadarbībā ar biedrības “Kopsolis” pārstāvi un vēstures skolotāju Ivetu Krastiņu. Šo gadu laikā informācija un attēli uz tās pabalējuši, tāpēc tagad tas atjaunots. Savukārt Bārukalna kapos stends ar 18 šajā atdusas vietā apglabātajiem cilvēkiem, kuriem bijusi nozīmīga loma pilsētas dzīvē, atklāts pirms sešiem gadiem.


Iveta Krastiņa stāsta, ka tās pamatā bija viņas skolēnu apkopotā informācija zinātniski pētnieciskajā darbā. Šo gadu gaitā atklāti vēl papildu fakti par citiem cilvēkiem, un mūžībā devušies pļaviņieši, kuru piemiņu vēlējušies iemūžināt, tāpēc stends atjaunots un papildināts ar tādām personībām kā ilggadējā Pļaviņu skolas direktore Edīte Kupča, Pļaviņu karoga idejas autors Egons Vītols, sportists un treneris Imants Vītols, aktīva pašvaldības darbiniece, vadītāja un sabiedriskās dzīves veidotāja Gunija Žilde, hokeja treneris Ojārs Rode, ārste Minna Spaginska, pilsētas slimnīcas pirmais vadītājs Mārtiņš Jankavs, liellaivu īpašnieks Jānis Knauers, pirmās Pļaviņu centrālās bibliotēkas vadītāja Velta Kreima, sportists un svarcelšanas treneris Oļģerts Bergmanis, gleznotāja Edīte Krastenberga un citi.


Līdzīgu informācijas stendu paredzēts novietot arī novada Krūmēnu kapos, par kuriem vēl apkopo informāciju.

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju