Pļaviņās atklās rekonstruēto Stacijas laukumu

Trešdien, 22. novembrī, plkst. 10.00 Pļaviņās tiks atklāts rekonstruētais Stacijas laukums. No 22. novembra (plkst. 00:00) šeit atjaunota arī starppilsētu un vietējā maršruta autobusu pieturvieta.
 
Šogad laukumā, kas vienlaikus ir arī Dzelzceļa un Pasta ielas krustojums, tika veikti vērienīgi pārbūves darbi: uzklāts bruģa segums sabiedriskā transporta stāvlaukumam un asfalta segums ielām, izbūvētas ietves un četras platformas pasažieru iekāpšanai/izkāpšanai, uzstādītas ceļazīmes, izvietoti soliņi, pieturvietu nojumes, autostāvvietas un infostendi.

Pļaviņās ir intensīva starppilsētu sabiedriskā transporta satiksme. Ceļā no Rīgas uz Latgali šeit piestāj gan vilcieni, gan autobusi. Līdz šim Stacijas laukuma tehniskais stāvoklis un satiksmes organizācija nereti radīja bīstamas situācijas.

Dzelzceļa un Pasta ielas krustojuma (Stacijas laukuma) pārbūve veikta, lai tas būtu komfortablāks un drošāks satiksmei un Pļaviņas veidotu par mūsdienīgu, sakoptu, ērtu pilsētu un ceļotāju galamērķi, pievilcīgu vietu gan iedzīvotājiem, gan viesiem.

Projekta kopējās izmaksas 212 095,24 EUR. Projektu 90% apmērā no attiecināmajām izmaksām finansēja Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai (Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma “Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos” ietvaros). Paredzēts, ka darbi tiks pabeigti līdz gada beigām.

Būvdarbus Pļaviņās veica SIA "Krustpils", būvuzraugs - SIA „IR&VS”. Būvprojektu izstrādāja SIA “SKA projekts”.


Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju