Pļaviņu novadā notiks konference par Latvijas lielākās upes baseina attīstību

Biedrība "Zied zeme" sadarbībā ar vietējās rīcības grupām oktobrī rīkos konferenču ciklu ap Daugavu esošajās pašvaldībās ar mērķi uzlabot Latvijas lielākās upes baseina ekonomisko situāciju, informēja projekta "DaugavAbasMalas" mediju koordinatore Līga Ivanova.

Diskusijās aicināti piedalīties vietējie vides aktīvisti, pašvaldību amatpersonas, tūrisma uzņēmēji, nevalstisko organizāciju (NVO) pārstāvji, amatnieki, pētnieki, politikas plānotāji, jaunieši un citas aktīvās iedzīvotāju grupas, lai veidotu sadarbības un kopīgiem spēkiem sekmētu tūrisma un uzņēmējdarbības attīstību Daugavas baseinā.

Kopumā oktobrī un decembrī notiks astoņas "DaugavAbasMalas" satikšanās, un katrai no konferencēm ir sava tēma, kas dos iespēju iedziļināties plašā jautājumu klāstā un risināt specifiskām mērķa grupām aktuālas problēmas.

Pirmā konference norisināsies 4. oktobrī Ogres novadā, kur tiks iezīmēti kopīgi veicamie darbi. Otrā konference notiks nākamnedēļ Stopiņu novadā, un tajā tiks diskutēts par NVO lomu un iespējām Daugavas baseinā. Trešā daugaviešu satikšanās būs veltīta tūrisma nozarei, Pļaviņu novadā notiks ceturtā konference, kurā aicināti pulcēties Daugavas baseina pašvaldību vadītāji, savukārt uz piekto konferenci Daugavpils novadā īpaši tiek gaidīti pētnieki, stratēģi un attīstības politikas plānotāji. Sestā daugaviešu satikšanās vieta būs Ķeguma novadā, kur tiek ielūgti jaunatnes NVO un jauniešu interešu grupas. Pirmspēdējā konferencē būs gaidīti vides speciālisti, bet pēdējā notiks konferenču rezultātu izvērtēšana un turpmāko rīcību noteikšana.

Sadarbības projekts "DaugavAbasMalas" sākās šā gada vasarā ar tā pirmo posmu - Daugavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīciju, kas ceļu pa Latvijas lielāko upi sāka 24.jūlijā tās augštecē, Latvijas - Baltkrievijas pierobežā, un noslēdzās Rīgā, pie Mangaļsalas bākas, un no jauna iezīmēja Daugavas laivotāju ceļu 350 kilometru garumā.

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju