Pļaviņu pašvaldība ieviesusi aplikāciju paziņojumiem par problēmām pilsētā

Pļaviņu novada pašvaldība ieviesusi mobilo aplikāciju "Mobio", kas ļauj iedzīvotājiem līdzdarboties novada vides uzlabošanā un sakārtošanā, ziņojot par problēmām pilsētā.

Pamanot problēmu, kas saistīta ar pilsētvidei, ar "Mobio" palīdzību iedzīvotājs to var uzreiz fiksēt, informēt pašvaldību un sekot līdzi risinājumam. Aplikācija automātiski nosaka atrašanās vietu, bet ziņojums nonāk pie atbildīgā dienesta.

Aplikācija radīta šogad, lai iedzīvotāju un pašvaldības komunikācija noritētu mūsdienīgā un ērtā veidā, tādu lieto arī citās pašvaldībās.

Pašvaldība ziņojumus izskatīs un risinās darba laikā. Ārkārtas gadījumos un neatliekamās situācijās, kas prasa tūlītēju rīcību, jāinformē operatīvie dienesti vai jāzvana pa 112.

Līdz gada beigām programma Pļaviņu novadā darbosies izmēģinājuma režīmā. Ja iedzīvotāju atsaucība būs pietiekama un aplikācijas izmantošana – efektīva, to pašvaldība piedāvās lietot arī nākotnē. Piedāvājot aplikāciju, pašvaldība joprojām pieņems iedzīvotāju iesniegumus un jautājumus arī citos veidos, kā tas noticis līdz šim.

Aplikācijas pielāgošana pašvaldības vajadzībām izmaksāja 100 eiro.

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju