Saglabājas sarežģīta hidroloģiskā situācija Daugavas posmā starp Jēkabpili un Pļaviņām

Daugavas posmā Jēkabpils - Zeļķi sestdienas rītā sakustējās vižņu sablīvējums, tādēļ pie Jēkabpils ūdens līmenis sāka pazemināties, bet pie Zeļķiem - paaugstināties, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā (LVĢMC).

Daugavas augštecē ūdens līmenis diennakts laikā ir paaugstinājās par 4 līdz 123 centimetriem, lejpus Veļižas (Krievija) novērojumu stacijas izveidojies ledus sablīvējums, tādēļ notikusi strauja ūdens līmeņa paaugstināšanās. Ūdens līmenis Daugavas posmā Suraža - Vitebska savukārt pazeminājās par 13 līdz 39 centimetriem, savukārt posmā Ulla - Verhņedvinska (Baltkrievija) ūdens līmeņa svārstības esot divu centimetru robežās.

Latvijas teritorijā Daugavā no Piedrujas līdz Jersikai ūdens līmenis turpina pakāpeniski pazemināties. Daugavā posmā no Polockas līdz Jēkabpilij novērojama reta līdz vidēja vižņu iešana.

Joprojām saglabājas sarežģīta hidroloģiskā situācija Daugavas posmā Jēkabpils - Pļaviņas. Ūdens līmenis pie Jēkabpils diennakts laikā paaugstinājās par 170 centimetriem. Šorīt ap plkst.9 sakustējās vižņu sablīvējums posmā Jēkabpils - Zeļķi, tādēļ laikā no plkst. 9 līdz 11 ūdens līmenis pie Jēkabpils pazeminājās par 38 centimetriem, savukārt pie Zeļķiem tas paaugstinājās par 19 centimetriem.

Pēdējās stundas laikā pie Jēkabpils ūdens līmenis atsācis lēnām paaugstināties - par trim centimetriem stundā. Ūdens līmenim turpinot paaugstināties, gaidāma palieņu applūšana, un līdz palieņu applūšanas līmenim palikuši 68 centimetri. Pie Zeļķiem joprojām pārsniegts bīstami augsts ūdens līmenis.

Pie Pļaviņām saglabājas ledus sega ar torosiem, informē LVĢMC. Turpinoties intensīvai vižņu iešanai, tie turpina sablīvēties Daugavas posmā Jēkabpils - Pļaviņas, tāpēc šajā posmā gaidāmas krasas ūdens līmeņa izmaiņas, prognozē hidrologi.

Krustpils novada Vides un civilās aizsardzības dienests vadītājs Ilmārs Luksts aģentūrai LETA pastāstīja, ka Jēkabpils pilsētā ūdens līmenis pa nakti ir diezgan strauji cēlies un uz Sakas salas sāk applūst zemākās vietas, tomēr kritisko atzīmi ūdens līmenis vēl nav sasniedzis. "Mēs strādājam pastiprināti un sekojam līdzi ūdens līmenim," teica Luksts.

Krustpils novada Vides un civilās aizsardzības dienesta vadītājs nevarēja pateikt, cik daudz atlicis, iekams Jēkabpils pilsētā ūdens līmenis sasniegs kritisko atzīmi. Tomēr pagaidām iedzīvotājiem vēl nav jābažījas, ka ūdens līmenis sasniegs kritisko atzīmi.

Vienlaikus, pēc viņa teiktā, Krustpils novada iedzīvotāji ir brīdināti par situāciju.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavnice aģentūrai LETA sacīja, ka līdz šim nav bijusi nepieciešama evakuācija saistībā ar plūdiem, bet vairākās vietās, tostarp Jēkabpilī, VUGD uzrauga situāciju, lai nekavējoties varētu sniegt palīdzību, ja tāda būtu nepieciešama. Arī izsaukumi saistībā ar to, ka iedzīvotājus no kādām vietām nepieciešams evakuēt, nav saņemti.


Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju