Secē talcinieki sakopj baznīcas apkārtni

Lielajā talkā secieši sakopa luterāņu baznīcas apkārtni. Šī vieta ir gluži vai pagasta vizītkarte, kuru ievēro ikviens garāmbraucējs, un šoreiz kopīgiem spēkiem secieši to vērta vēl skaistāku.

Uz Seces evaņģēliskās luterāņu baznīcas apkārtnes sakopšanas talku aicināja Seces pagasta pārvaldes darbinieki. Arnis Mencendorfs, Seces pagasta pārvaldes vadītājs, stāsta, ka šoreiz izlēmuši sakopt baznīcas kalnu, kuru pamana ikviens svešinieks, kurš brauc cauri pagastam. Viņš stāsta: "Kad Sēlijas pagastos saistībā ar projektu “Sēlijas salas” notika seminārs, cilvēkiem ikvienā pagastā un novadā aicināja nosaukt skaistu vietu citos projektā iesaistītajos pagastos. Apkopojot atbildes, kā visskaistāko un pamanāmāko vietu Secē cilvēki bija minējuši Seces luterāņu baznīcu un baznīcas kalnu. Baznīcas cēla slejas kalnā lielceļa malā, un tumšajos vakaros un to izgaismo āra apgaismojums."

Talkā baznīcas apkārtnē strādāja apmēram 20 cilvēku. Viņi sagrāba pērnās lapas, izravēja puķudobes un celiņus. Vīri nozāģēja krūmus. Šopavasar te vēl iecerēts stādīt puķes, savukārt pašvaldības darbinieki solīja atvest melnzemi, lai varētu atjaunot puķudobes.

Elitas Brovackas foto
 

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju