Seces pagastā pieķer maluzvejniekus; inspektori viņiem atņem brangu samu

Seces pagastā 6. aprīļa vakarā Valsts vides dienesta sabiedriskie vides inspektori, veicot reidu, aizturēja divas personas, kuras ar tīkliem nelegāli zvejoja Daugavā. Lielāko daļu guvumu nācās ielaist atpakaļ upē, šķirties no zvejas rīkiem, bet par šādu pārkāpumu visdrīzāk būs jāmaksā arī naudassods 280 līdz 750 eiro apmērā.

Valsts vides dienesta sabiedriskais vides inspektors Aivars Ruņģis stāsta, ka reids Seces pagastā veikts vispirms tādēļ, ka Jaunjelgavas novada pašvaldībai noslēgts līgums ar biedrību “Vides aizsardzības asociācija” par ūdeņu kontroli. Reidos ik reizi, arī šajā vakarā, piedalījās Jaunjelgavas domes pilnvarots pārstāvis. Tāpat vietējie un zvejnieki, kuri makšķerē upes krastos, ievērojuši cilvēku regulāras darbības, ik vakaru dodoties laivā Daugavā.
“Gluži loģiski, ka šādai regulārai nodarbei bija jāseko mūsu darbībai,” saka inspektors. “Šobrīd no laivām makšķerēt nedrīkst, kur nu vēl zvejot ar tīkliem, jo zivis sāk nārstot. Pavasaros un rudeņos, kad zivis kļūst aktīvākas, diemžēl neguļ arī maluzvejnieki."
Tajā sestdienas vakarā inspektori Daugavas krastā vērojuši, kā vispirms divas personas ar laivu devās Daugavā un krastā nogādāja samu, kurš bija iepinies tīklos. Vēlāk konstatēts, ka guvums būtu bijis brangs – sams bija 1,6 metru garš un svēra ap 50 kilogramu. Abi vīri vēlreiz devās pārbaudīt tīklu un krastā atgriezās ar maisu, kurā bija 10,3 kilogramu brekšu. 
“Zivis – divus brekšus un samu – ielaidām atpakaļ Daugavā, bet pārējās zivis – trīs brekšus — atstājām pārkāpējiem, jo nebija vairs iespējams tās atlaist dzīvas,” stāsta Aivars Ruņģis. “Tika konstatēts, ka abas personas – viens Seces pagasta iedzīvotājs, otrs – viesis no Latgales puses – bija izvietojuši divus tīklus 100 metru kopgarumā un vienu nakts šņori 250 metru garumā ar 30 āķiem. Zvejas rīki tika konfiscēti.”
Abiem pieķertajiem vīriem noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli par zveju iekšējos ūdeņos bez attiecīgas atļaujas aizliegtā vietā, aizliegtā laikā un ar aizliegtiem rīkiem. Tā kā sabiedriskie vides inspektori uz vietas nevar sodīt maluzvejniekus, administratīvā pārkāpuma protokols un konfiscētie rīki nosūtīti Valsts vides dienestam, kas lems par sodu šajā nodarījumā. Aivars Runģis skaidro, ka saskaņā ar likumu par šādu pārkāpumu var piemērot sodu no 280 līdz 750 eiro katram, konfiscējot zvejas rīkus.  

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju