Šodien Jēkabpilī ūdens līmenis var sasniegt pilsētai bīstamo septiņu metru atzīmi

Daugavpilī upe mierīga, pagaidām salīdzinoši mierīgi ir arī Pļaviņās, taču Jēkabpilī izveidojusies  draudīga situācija — "Staburagu" informē fotogrāfe Vija Linka. Viņa atsūtījusi fotogrāfijas ar Daugavas skatu Daugavpilī un Jēkabpilī.

Aģentūra LETA ziņo, ka pēc nelielas ūdens līmeņa pazemināšanās naktī uz pirmdienu Daugavā pie Jēkabpils atsācies ūdens līmeņa kāpums, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Ūdens līmenis Jēkabpils hidroloģiskajā stacijā pēdējo divu stundu laikā pakāpies no 6,5 līdz 6,66 metriem virs stacijas nulles punkta. Tik augsts ūdens līmenis Jēkabpilī nav bijis daudzus gadus, pārspēta gan 2017., gan 2013.gada pavasara palu maksimālā atzīme.

Lai arī ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils ir sasniedzis 6,6 metrus, pilsētā pagaidām nekas nav applūdis. Vakar augsto gruntsūdeņu dēļ bija applūdis Pļaviņu ielas posms, bet atbildīgie dienesti ūdeni atsūknēja un situācija normalizējās, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

"Atbildīgie dienesti ir kaujas gatavībā, bet Daugava ir Daugava, tā dara, kā viņai patīk, un neviens tur īsti iejaukties nevar. Mēs varam vienīgi apzināt un brīdināt apdraudētajās teritorijās dzīvojošos, taču arī tas vairāk attiecas uz novadiem, kur, Daugavai pārplūstot, atsevišķas mājas var izrādīties nogrieztas no ārpasaules. Patlaban dažviet varbūt ir sākušas applūst zemākās palienes, bet tā jau ir standartsituācija un tādēļ neviens pagaidām pārāk nesatraucas. Ūdens līmenim vēl vairāk ceļoties, lai neapdraudētu Jēkabpili, Salas novadā var sākt funkcionēt pārgāzne," pastāstīja Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis (LZP).

Pie Zeļķu tilta ūdens līmenis pazeminājies līdz 6,81 metra atzīmei. Pie Pļaviņām tas nedaudz paaugstinājies, bet pagaidām nerada plūdu draudus.

Daugavā no Jersikas līdz Baltkrievijai saglabājas zems ūdens līmenis.

Vižņu sastrēgums, kura dēļ ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils kopumā cēlies par teju trim metriem, kļūst garāks, tādēļ gaidāma strauja ūdens līmeņa paaugstināšanās Daugavas posmā no Jēkabpils līdz Līvāniem.

Savukārt Pļaviņās plūdu draudi būs tad, kad vižņu sastrēgums izkustēsies un nonāks Pļaviņu ūdenskrātuvē; to var veicināt nedēļas otrajā pusē gaidāmais siltais laiks.

Hidrologi norāda, ka pirmdien Jēkabpilī ūdens līmenis var sasniegt pilsētai bīstamo septiņu metru atzīmi, tādēļ spēkā oranžais brīdinājums.

Vijas Linkas foto

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju