"Staburags" — uzticams informācijas sniedzējs

Šonedēļ sākusies preses izdevumu abonēšana 2019. gadam, un arī mēs redakcijā  esam sagaidījuši pirmo abonentu, kurš laikrakstu “Staburags”, kas iznāk 51. gadu, jau pasūtinājis visam nākamajam gadam. Detalizētu informāciju par abonēšanas cenām un iespējām, kā arī dāvanām un loteriju stāstīsim kādā no nākamajiem numuriem, bet šoreiz gribu runāt par to, cik svarīgi ir izvēlēties uzticamu un pārbaudītu informācijas avotu.

Cilvēki avīzes lasa arvien mazāk, steigas dēļ vakarā noskatās kādu ziņu raidījumu vai dienas vidū pārskata ziņu lentes internetā. Gados jaunāki cilvēki informāciju pamatā iegūst internetā, un drukātās preses lasīšanas tradīcijas katrā nākamajā paaudzē samazinās. Diemžēl mūsdienās daļai cilvēku, īpaši jauniešiem, trūkst izpratnes par realitāti un mediju atspoguļotās realitātes atšķirībām. Īpaši tas attiecas uz interneta vidi, kur aktīvi darbojas portāli, kas “ražo” viltus ziņas ar kliedzošiem virsrakstiem. Tam visam ir tikai viens mērķis — vairāk nopelnīt, un tas, kā šādas ziņas var ietekmēt cilvēkus un kādas tam var būt sekas, šo portālu veidotājus neinteresē. Lielākoties šādai informācijai nav autoru, un arī portāla redaktoru vai veidotāju atrast būs diezgan grūti. Latvijā gan ir precedents, kad viltus ziņu radītājs saukts pie atbildības, taču tas nav kļuvis par mācību citiem, un šādas viltus ziņas turpina vairoties. Tāpēc mūsdienās cilvēkiem ir ļoti būtiski analizēt iegūto informāciju un iemācīties atšķirt patiesu ziņu no izdomājuma, izvērtēt šo ziņu sniedzēju uzticamību.

Domāju, mūsu laikraksts, kas raksta par Aizkraukles reģiona un Sēlijas novadiem, šajos gados ir pierādījis, ka ir uzticams informācijas un izziņas avots, kas sniedz pārbaudītu un objektīvu informāciju. Šo gadu laikā daudzi lasītāji mūs sauc par saviem draugiem, jo viņu mājās katru nedēļu nākam jau ilgu laiku. “Staburaga” žurnālisti atbild par katru savu rakstu un vārdu, kas pausts. Mēs uzņemamies atbildību par to, ko stāstām jums. Protams, arī mums gadās kļūdas un neprecizitātes, taču mēs reaģējam uz lasītāju aizrādījumiem, pārrunājam visu un savas kļūdas arī labojam.

Tāpēc mēs, avīzes veidotāji, ceram, ka arī turpmāk “Staburags” būs jūsu uzticamo informācijas sniedzēju saraksta augšgalā.

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju