Svētkos bojā gājis ar gaļu aizrijies vīrietis, bet vēl divi ar aizrīšanos nogādāti slimnīcā

Pirmajā svētku dienā slimnīcā mediķi nogādāja divus cilvēkus, kuri, ēdot gaļu, aizrijušies, turklāt Jāņu dienā 68 gadus vecs vīrietis, aizrijoties ar gaļas gabalu, gāja bojā, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Elīna Jurēvica.
Pēc viņas paustā, kopumā Jāņu svētki NMPD mediķiem bijuši salīdzinoši nemierīgi, īpaši pirmajā svētku dienā, 23.jūnijā, kad mediķi devās pie apmēram 300 cilvēkiem, kuri guva traumas. Kaut arī lielākoties negadījumi nebija tieši saistīti ar svinībām, lielā daļā gadījumu pie vainas bija alkohola lietošana, proti, cilvēki kļuva pārdroši, mazāk uzmanīgi, kā rezultātā guva dažādas traumas.
Vienlaikus arī šogad svētki neiztika bez Jāņiem raksturīgajām traumām. Pirmajā svētku dienā palīdzība bija nepieciešama 11 cilvēkiem, pārsvarā vīriešiem, kuri bija guvuši termiskus apdegumus vai lūzumus, lecot pāri ugunskuriem vai cenšoties tos aizdedzināt ar benzīnu. To vidū ir arī divi pusaudži, kuri, kopā lecot pāri ugunskuram, iekrita tajā un guva nopietnus vairāku ķermeņa daļu apdegumus. Vēl citā gadījumā kādam 35 gadus vecam vīrietim, mēģinot ar benzīnu aizdedzināt ugunskuru, pēkšņi aizdegās apģērbs. Vīrietis tika nogādāts slimnīcā ar plašu ķermeņa apdegumu, tostarp kāju, roku, vēdera un krūškurvja apdegumiem.
Otrajā svētku dienā slimnīcā tika nogādāti trīs bērni vecumā no pusotra gada līdz trīs gadiem. Viņi apdegumus guva, iekrītot ugunskurā, uzkrītot virsū karstam grilam vai rokā paņemot karstas ogles.

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju