VVD par mēnesi pagarinājis "Latvian Dairy" attīrīšanas iekārtu darbības atjaunošanas termiņu

 Valsts vides dienests (VVD) par mēnesi pagarinājis piena pārstrādes un siera ražošanas uzņēmuma "Latvian Dairy" attīrīšanas iekārtu darbības atjaunošanas termiņu saistībā ar saimnieciskās darbības rezultātā piesārņoto Lauceses upi, aģentūrai LETA pastāstīja VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča.

"Latvian Dairy" bija noslēdzis līgumu ar SIA "Asmāra", kas specializējas attīrīšanas iekārtu projektēšanā, būvniecībā un ieregulēšanā, par darbu veikšanu. Darbus pie attīrīšanas iekārtu darbības atjaunošanas bija iecerēts pabeigt līdz 15.martam.

"Uzņēmums darbus turpina. Tā pārstāvji ir vērsušies pie VVD Madonas reģionālās vides pārvaldes ar lūgumu pagarināt termiņu vēl par mēnesi - līdz 15.aprīlim. Tas tiek pamatots ar šoziem pieredzēto stipro salu, kura laikā darbus nācās pārtraukt," sacīja Bukleviča, piebilstot, ka VVD atļāvis pagarināt attīrīšanas iekārtu darbības atjaunošanas termiņu.

Aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies sazināties ar kompānijas pārstāvjiem, lai noskaidrotu, cik sekmīgi rit darbi.

Jau ziņots, ka Sērenes pagasta iedzīvotāji VVD Madonas reģionālās vides pārvaldes darbiniekiem ziņojuši par iespējamu piesārņojumu ciemata ūdens attīrīšanas iekārtās. Noskaidrojies, ka "Latvian Dairy" saimnieciskās darbības rezultātā piesārņota Lauceses upe Jaunjelgavas novadā. VVD inspektors pēc attīrīšanas iekārtu apsekošanas secināja, ka to darbība ir traucēta un būtiskais piesārņojums ir pilnībā iznīcinājis bioloģisko attīrīšanas iekārtu aktīvās dūņas un piesārņojis pēcattīrīšanas dīķus.

VVD "Latvian Dairy" saistībā ar attīrīšanas iekārtu radīto piesārņojumu Lauceses upē ir piemēroja naudas sodu 1300 eiro apmērā.

Uzņēmums apņēmās veikt atmirušo dūņu izsūkšanu no iekārtām, lai pēc iespējas ātrāk varētu ievest jaunas dūņas no Aizkraukles pilsētas attīrīšanas iekārtām, kas ļautu atjaunot attīrīšanas iekārtu darbību. Tostarp kompānija noslēdza līgumu ar SIA "Asmāra", kas specializējas attīrīšanas iekārtu projektēšanā, būvniecībā un ieregulēšanā, par darbu veikšanu. Darbus pie attīrīšanas iekārtu darbības atjaunošanas bija iecerēts pabeigt līdz 15.martam.

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju