Zalves pagastā ar NBS palīdzību dzēš meža ugunsgrēku (papildināts ar foto)

Šodien izcēlies ugunsgrēks Neretas novada Zalves pagastā, kura dzēšanu organizē un vada Valsts Meža dienesta Sēlijas virsmežniecība, bet iesaistītas gan Nacionālo bruņoto spēku (NBS), gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) vienības.

VUGD Neretas posteņa komandieris Juris Gorbačovs aģentūru LETA informēja, ka sākotnēji bijusi informācija par degšanu vai gruzdēšanu aptuveni divu hektāru platībā, bet vēlāk jau ziņots par degšanu septiņu hektāru platībā.

Dzēšanā piedalās gan Valsts Meža dienesta spēki, gan VUGD un NBS vienības, tāpat, iespējams, iesaistījušies arī brīvprātīgie.

NBS "tviterī" ziņoja, ka meža ugunsgrēka dzēšanā iesaistīts aviācijas bāzes helikopters "Mi-17", jo atbalstu lūdza ugunsdzēsēji. Pēc ugunsdzēsēju lūguma ugunsgrēka dzēšanā iesaistīti arī desmit ZS 55.kājnieku bataljona zemessargi, karavīri, kā arī viena tehnikas vienība.

 Esot aizdomas par ļaunprātīgu dedzināšanu, aģentūru LETA informēja valsts akciju sabiedrības "Latvijas Valsts meži" (LVM) Vidusdaugavas mežsaimniecības Ērberģes iecirkņa vadītājs Pēteris Donga, kurš organizē dzēšanu.

Iepriekš ugunsgrēka dzēšanā 18.augustā un 19.augustā talkā nāca arī vietējie zemnieki, šodienas jaunā ugunsgrēka dzēšanā viņi pagaidām nav iesaistīti, taču strādā pārējie uzskaitītie spēki, skaidroja LVM pārstāvis. Vakar nodzēstā ugunsgrēka likvidēšanā tika izlietotas aptuveni 40 tonnas ūdens.

Donga apstiprināja VUGD pārstāvja teikto, ka degšana vai gruzdēšana notiek aptuveni septiņu hektāru platībā, un viņš prognozēja, ka nodzēst to pilnībā līdz vakaram vēl nespēšot. Ugunsgrēka teritorijai ir grūti piekļūt ar transportu, tāpēc iesaistīts arī NBS helikopters.

LVM pārstāvis informēja, ka patlaban izdevies iegūt kontroli pār situāciju un līdz vakaram ugunsgrēku spēšot ierobežot, taču kūdras gruzdēšana vēl nebūšot novērsta, tādēļ pa nakti bīstamā teritorija tiks uzmanīta. Iespējams, rīt izdosies ugunsgrēku likvidēt pilnībā, skaidroja Donga.

Neretas novada pašvaldības izpilddirektors Rolands Klibiķis aģentūru LETA informēja, ka ugunsgrēks ir tikai valsts mežu teritorijā un tā tuvējā apkaimē nav nevienas mājas, tāpēc neesot nepieciešamības lemt par cilvēku evakuāciju.

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju