Sudrabs masreslingā

Rīgas Nacionālajā sporta manēžā kustības “Par sportisku sabiedrību” sporta festivālā norisinājās Latvijas čempionāts masreslingā, kurā piedalījās aizkrauklietis Mārtiņš Lielups.

Masreslings ir tuvcīņas veids, kura saknes meklējamas Jakutijā. Tajā piedalās divi sportisti, kuri darbojas ar nūju, un tā būtība izpaužas šādi: divi sportisti apsēžas viens pret otru, ar kāju pēdām atbalstās pret atbalsta dēli, un pēc tiesneša komandas cenšas pārvilkt pretinieku savā pusē vai izraut no viņa rokām nūju.
 Sacensību mērķis bija noskaidrot Latvijas čempionus, spēcīgākos šajā sporta veidā, kuriem novembrī tiks dota iespēja kā vienotai komandai doties pārstāvēt Latviju pasaules izcīņas kausa 3. posmā masreslingā Polijas pilsētā Pabjaņicē. Sacensībās piedalījās 41 sportists — 10 sievietes un 31 vīrietis —, kuri sacentās dažādās svara kategorijās. Vislielākā konkurence bija starp vīriešiem svara kategorijā līdz 80 kg. Tieši šajā grupā sacentās un 2. vietu izcīnīja Mārtiņš Lielups no Aizkraukles.
 Latvijā masreslings ir samērā jauns sporta veids, taču strauji attīstās. 2018. gada novembrī tika dibināta Latvijas masreslinga federācija, kas aktīvi darbojas šī sporta veida attīstībā un popularizēšanā Latvijas teritorijā un ne tikai.

Sports

Uz staburags.lv pilno versiju