Samu karalis Daugavā izvelk 100 kilogramu smagu samu 2

Klintainieši Jānis Ritums un Gunārs Groza 6. jūnijā Daugavā ar murdu izvilka 100 kilogramu smagu un 2,45 metrus garu samu.

Ar koknesiešu Armanda Preisa un Valerija Romanova palīdzību sams kravas mikroautobusā tika aizvests uz Aizkraukli un nosvērts metāllūžņu pieņemšanas punktā.

Sams ir pieteikts "Staburaga" "Lielās zivs" konkursam.

Rakstu par loma vilkšanu lasiet laikraksta “Staburags” 8. jūnija numurā.

Komentāri 2

johaidi007

Ceru ka "Staburags" neatbalstīs šo daļēji nelikumīgo svejas veidu. Paldies ka jau daudz gadu atpakaļ tika izcīnīts aizliegums izmantot zveju tīklus Daugavā , bet tajos laikos tika atjaunota zivju mazuļu populācija upē, tagad jau vairākus gadus ir jauna bēda - murdi. Murdi tiek izsniegti privātai lietošnai, bet nevienam nav noslēpums ka zivis iegūtas no šiem murdiem tiek pārdotas, to neviens nekontrolē kaut tas ir nelikumīgi.
Katru gadu Pļaviņu rajonā tiek izvilkti lieli sami arī ar makšķeri (visa cieņe šiem makšķerniekiem), bet pagajušo gadu tādu nebija, toties murdos pec neoficiālām ziņam tadu bija daudz. Iet runa par lieliem samiem 30-50 kg un lielākiem. Tādus viņi neafišēja un nepubliskoja....
Ja, tiesa lielie sami daudz ir Ebro Spānijā, Po Itālijā , bet tur tos atšķirībā no Latvijas nosver un atlaiž lai tie lielie vairojās tālāk, bet pie muns tos izķer ar murdiem kad tie dodās pa upi uz augšu uz nārstu... vai tas ir pareizi? Vai tiešām tas ir jāatbalsta? Ir zināms ka daudz samu ziemo lielajos dziļumos zem Plaviņām, bet pirms Jāņiem tie migrē uz augšu caur Pļaviņām uz seklākiem ūdeņiem uz nārstu kur to migrācijas ceļam priešā novilkti šie murdi un kur tad tā zivtiņa lai liekās? Tā migrācija ir un bija, tāpat rudenī tie dodās atpakaļ. Vel gribu piebilst ka citās valstīs ir aizliegums iegūt samus pirms nārsta (kas ir apmēram ap Jāņiem) bet Latvijā diemžēl tāda nav...
Tāpēc gribētu pievērst sabiedrības uzmanību vai ir pareizi ka šādi ar mudiem tiek iznīcināta viema no mūsu Latvijas bagātībām?

pirms gada, 2018.06.10 11:16

toms12311

johaidi007 respect tev,pilnīgi piekrītu tev,ka murdus vajadzētu aizliegt daugavā ar likumu.

pirms 10 mēnešiem, 2019.01.27 21:30

Vaļasprieks

Uz staburags.lv pilno versiju