No 1. oktobra 83 medikamentiem cena samazināta vidēji par 20 %

Vairāki zāļu ražotāji pēc ilgām sarunām, reaģējot uz veiktajiem izmaksu aprēķiniem Ministru kabineta noteikumos nr. 899 "Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība", samazināja zāļu cenas 83 medikamentiem, kas neiekļaujas valstī noteiktajā 100 % cenu "koridorā" līdzvērtīgām efektivitātes zālēm.

Rezultātā tiek lēsts, ka, pateicoties Veselības ministrijas cenu samazināšanas politikai, pacienti ietaupīs aptuveni 2,5 miljonus eiro gadā un šo cenu samazinājumu izjutīs apmēram 250 tūkstoši pacientu. Medikamentu saraksts ar samazinātu cenu ir pieejams Veselības ministrijas mājaslapā.

Divi medikamenti, kam aptiekās ir pieejami zemākas cenas analogi, no šī gada 1. oktobra tiks svītroti no valsts kompensējamo zāļu saraksta. Par 31 valsts kompensējamo zāļu cenu samazinājumu Nacionālais veselības dienests vēl gaida informāciju no zāļu ražotājiem.

Latvijas Farmaceitu biedrības prezidente Dace Ķikute uzsver: "Daudzām zālēm Latvijā ir zemākas cenas analogi, neaizmirstiet pajautāt par tām ne tikai ārstiem, saņemot receptes un farmaceitiem, iegādājoties zāles aptiekā".

Aptieku īpašnieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Mārcis Rutulis: "Aptieku īpašnieku asociācijā ietilpstošie biedri atbalsta Veselības ministrijas iniciatīvu un izplatīs informatīvās kampaņas "Nepārmaksā par zālēm" materiālus savās aptiekās."

Veselības ministrijas sabiedrības informēšanas kampaņas "Nepārmaksā par zālēm" norisināsies no šodienas, 17. septembra līdz pat 16. decembrim, ar mērķi informēt sabiedrību par iespējām izvēlēties lētākas līdzvērtīgas efektivitātes zāles, tādējādi par medikamentiem nepārmaksājot un ietaupot personīgos līdzekļus.

Veselība

Uz staburags.lv pilno versiju