Deputāti secina: tautu nodzirdīt ir labi! Komentē Imants Kaziļuns, laikraksts "Staburags"

Atbildi parādā nepaliksim! Saeimas komisija sasauca ārkārtas sēdi! Lūdza noteikt steidzamību! Divus lasījumus izskatīt vienas sēdes laikā! Deputātu vairākums atbalsta!
Varētu domāt, ka runa ir par karastāvokļa izsludināšanu valstī vai nācijas izdzīvošanai svarīga lēmuma pieņemšanu. Muļķības! Runa ir par 15% samazināt akcīzes nodokli alkoholam. Saeimas deputāts, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars (AP) nekavējoties rīkojās, jo, redz, riebīgie igauņi pēkšņi, nevienam neko nesakot, nodokli alkoholam samazināja par 25%. Saeimas deputāti te pielaida bikses un sadūšojās vien uz 15% samazinājumu. Lielākā sāpe esot par 100 miljoniem eiro, kas tagad igauņu dēļ varētu nenonākt budžetā. Lūk, uz kādiem pamatiem balstās, piemēram, algu palielinājums mediķiem vai skolotājiem. Ja nācija nedzertu, aplis pārtrūktu — tauta mazāk slimotu, mediķiem būtu mazāk darba un attiecīgi arī algas pielikums vairs nebūtu aktuāls. Tomēr, par laimi, viss ir kārtībā, šņabis kļūs lētāks, tauta “kodīs” kā līdz šim un dakteri sitīs plaukstas. Tikai tagad nekad man vairs nestāstiet, ka alkohols ir slikts, ka dara postu veselībai. Domāju, ka tagad dakteris Pēteris Apinis ar savu atturības demagoģiju var braukt uz kādu Āfrikas valsti. Cik zināms, akcīzes nodokli alkoholam pakāpeniski palielina, lai tikpat pakāpeniski samazinātu alkohola patēriņu. Līdz šim es tā domāju. Iespējams, patiesība ir citāda — cilvēkam pierodot pie alkohola, vairs nav svarīgi, cik tas maksā, un, lēnām paceļot dzēriena cenu, iedzīvotājiem vieglāk pieskaņot savu budžetu.
Maijā portāls Delfi.lv rakstīja: “Aprīļa beigās Saeimas Budžeta komisiju sasniedza trīs Saeimas deputātu priekšlikums palielināt akcīzes nodokli bezalkoholiskajiem saldinātajiem dzērieniem. (..) 99 kilogramus smags septiņgadnieks un divreiz smagāks pusaudzis, kura precīzu svaru neizdevās noskaidrot, jo svari Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā nebija paredzēti virs 200 kilogramu smagumam. Tie ir pēdējos gados fiksētie Latvijas neveselīgie rekordi, kuru dēļ daži endokrinologi būtu gatavi ne tikai palielināt akcīzes nodokli saldinātajiem dzērieniem.” Raksts maija vidū: “Iespējams, jau pēc gada (!!!) par saldinātajiem atspirdzinošajiem dzērieniem maksāsim vairāk, to paredz grozījumi Akcīzes nodokļa likumā.” Nekādas steigas, nekādu Bondara ultimātu. Jo patiesībā lielākajai Saeimas daļai, līdz ar to arī tautas, jo Saeimu, kā mēs labi zinām ievēl tauta, tas ir pie vienas vietas. Mazi būdami, viņi, mēs, jūs pļumpējam limonādes, paaugušies padsmitnieki sūc aliņu, un ritenis turpina griezties. Tik ilgi, kamēr nemainīsies šo dzērienu patērētāju domāšana un attieksme.

Viedokļi/Komentāri

Uz staburags.lv pilno versiju