Galva tikai cepurei — komentē Ināra Sudare, laikraksts "Staburags"

Vakar saērcināts “Staburagam”  zvanīja kāds sērenietis. Viņš nesaprotot vienu  — kāpēc ceļu policisti kā “pielīmēti” regulāri dežurē pie Pļaviņu HES?  Tur atļautais ātrums ir 50 kilometru stundā, droši vien gadās  noķert kādu pārkāpēju, kurš nogrēko ar 60 vai 70 kilometriem, bet visumā policistiem mierīga dzīve. Nav jāsaspringst.  Savukārt ļoti reti  viņš  manījis,  ka policisti dežurētu  uz šosejas posmā no Aizkraukles dzelzceļa stacijas līdz Skrīveriem, kur karstgalvji pie stūres nav nekāds retums. Piemēram, svētdien pat  izbraucis no mazākas nozīmes ceļa pa labi uz Rīgas—Daugavpils šosejas, pārliecinājies, ka braukšanas josla ir brīva, taču pēkšņi pamanīja, ka no labās puses, apdzenot mašīnu kolonnu, pretī brāžas divi Volvo markas džipi. Tikai sērenieša ātrā reakcija (viņš paspēja nobraukt malā) paglāba viņu no sadursmes ar pārgalvīgajiem braucējiem.  
Iespējams, zvanītājam var piekrist, ka ceļu satiksmes negadījumu novēršanā liela nozīme ir arī tam, kurās vietās dežurē policijas patruļas.  Diemžēl satiksmes negadījumu statistika ir gaužām bēdīga. 148 bojāgājušie — tā ir  pērnā gada drūmā statistika: par 12 vairāk nekā gadu iepriekš. Pieaudzis arī bojāgājušo bērnu skaits — pērn dzīvību zaudējuši deviņi bērni. Pavisam pagājušajā gadā noticis 
20 501 ceļu satiksmes negadījums.
Dažkārt, publicējot vienu vai otru statistiku, sevis nomierināšanai gribas paskatīties pār plecu — kā tad ir kaimiņiem? Varbūt viņiem ir vēl sliktāk?  Lietuvā pērn reģistrēti 3783 cietušie, Igaunijā —  1831, tomēr visvairāk Latvijā — 4785. Tiesa, Lietuvā ir lielāks bojāgājušo skaits —  170, bet Igau­nijā — 67.    
Šķiet, tas ir ļoti muļķīgi, ka  uz ceļiem notiek tik daudz satiksmes negadījumu. Pieņemti dažādi likumi, piemēroti dažādi sodi, bet  būtībā nekas īpaši nemainās.   Acīmredzot daudziem galva ir domāta tikai  galvassegas uzlikšanai, bet ne automašīnas vadīšanai.

Viedokļi/Komentāri

Uz staburags.lv pilno versiju