Pārbaudi, vai pats nemelo!

Laikraksta “Staburags” redakcijā lasītāji bieži vēršas pēc palīdzības dažādos jautājumos, tajā skaitā sūdzas par to, ka ir apšmaukti un izjūt ļoti lielu netaisnību vai arī pašvaldības vai valsts instances nereaģē uz viņu sūdzībām. Taču, pārbaudot teikto, bieži vien jāsaka — stop! Tā nav patiesība!
Reiz kāds pensionārs sūdzējās, ka Labklājības ministrija vairākus mēnešus neatbild uz viņa vēstuli. Taču, ar pensionāra atļauju pārbaudot viņa e-pastu, izrādījās, ka vēstule ir atsūtīta uz vairākām lappusēm. Viņš neprata rīkoties ar e-pastu.
Kāda sieviete atnesa čeku — esot apšmaukta veikalā, pirkusi pārtikas produktus ar atlaidēm, taču, lūk, čekā atlaižu nav! Diemžēl čeku viņa nebija kārtīgi izpētījusi — atlaides bija norādītas zemāk. 
Citā reizē mūsu lasītāja atnesa pašvaldības kvītis par zemes nodokli — kāpēc viņai esot jāmaksā nodoklis ne tikai par dzīvokli un zemi, bet arī par dārza būdu? Kas gan tie esot par brīnumiem? Nav varējusi vakarā aizmigt, domājot par tādu netaisnību! Taču, apskatot kvītis, bija jāsecina, ka viss ir pareizi, nekāda nodokļa par dārza būdu tur nav. 
Dažkārt mums atnes ūdens rēķinus par vairākiem mēnešiem — cilvēks esot apšmaukts! Taču, iedziļinoties un parēķinot, jāsecina, ka rēķini ir pareizi.
Reiz kāda sieviete cūkgaļas galertā bija pamanījusi aizdomīgu veidojumu un apgalvoja, ka tā ir kaķa ķepa — atnesa mums galerta gabaliņu, lai pārliecināmies paši. Viņai no redzētā bija slikta dūša. Uzņēmuma pārstāvis par to bija ļoti nikns, jo  tas bija cūkas augslēju rieviņu gabaliņš.
Daudz kas var šķist, likties, taču tādus melus kā pagājušajā nedēļā vēl nebija nācies piedzīvot — pensionāre sūdzējās, ka skaldītas malkas vedējs esot pamatīgi apšmaucis kādu invalīdu no Aizkraukles pagasta — prasīto piecu kubikmetru vietā esot atvedis tikai trīs. Kad krava izgāzta, jau pēc skata bijis redzams, ka tur nav pieci kubi, bet, kad malka tikusi sakrauta grēdā, par to varēja pārliecināties pilnībā. Lai publicējam un brīdinām par tādiem, kas šmauc cilvēkus! Kad sievietes klātbūtnē piezvanīju malkas vedējam, izrādījās, ka malka nemaz nav sakrauta, viņš nupat tai braucis garām... Sieviete atzina — laikam nav paspējis sakraut... Malkas vedējs kā pierādījumu nofotografēja nesakrauto malkas kaudzi un atsūtīja fotogrāfijas, kā arī izskaidroja, ka piecos berkubos ir apmēram 3,3 kubi sakrautas malkas. Kvītī taču rakstīts — berkubi, par kuriem jāmaksā daudz mazāk nekā par sakrautu malku. Šajā gadījumā sieviete apvainoja godīgu malkas piegādātāju.
Gribu aicināt ikvienu — pirms sūdzies, pārbaudi, vai tev pašam ir taisnība, vai tikai pats neesi samelojies!

Viedokļi/Komentāri

Uz staburags.lv pilno versiju