Skolēni kārto centralizēto eksāmenu Latvijas un pasaules vēsturē

24.maijā turpināsies vidusskolēnu eksāmenu sesija, un beidzamo klašu skolēni kārtos centralizēto eksāmenu Latvijas un pasaules vēsturē, aģentūru LETA informēja Valsts izglītības satura centrā (VISC).


Kopumā uz obligātajiem un izvēles eksāmeniem bija saņemti 57 040 pieteikumi, taču eksāmenu tieši Latvijas un pasaules vēsturē apņēmušies kārtot 1496 izglītojamie. No tiem lielākais kārtotāju skaits - 961 audzēknis - patlaban mācās profesionālās izglītības iestādēs, pārējie skolēni pieteikti no vidusskolas klasēm.


VISC informēja, ka eksāmenu dienā telpas tiek vēdinātas līdz eksāmena sākumam, tiek pārbaudītas audioierakstu atskaņošanas iespējas, kā arī skolēnu apliecinājumi par negatīvu Covid-19 testu.


Valsts pārbaudījumu kārtotājiem eksāmenu laikā drīkst papildus būt līdzi ūdens pudele, personīgais dezinfekcijas līdzeklis, kā arī enerģijas vai šokolādes batoniņš. Uz eksāmenu nedrīkst ņemt līdzi planšetdatorus, piezīmjdatorus, viedtālruņus, viedpulksteņus vai jebkuru citu saziņas līdzekli.


Pirms centralizēto eksāmenu kārtošanas skolēniem un skolotājiem 7., 8. un 9. maijā tika veikts Covid-19 tests. Savukārt uz eksāmeniem, kuri nav obligāti jāpilda, tests bija jāatkārto pagājušajā nedēļā. Jūnijā tests būs jāveic arī tiem skolēniem, kuri eksāmenu pārliek vai nevarēja piedalīties iepriekšējos eksāmenu datumos. Papildtermiņš centralizēto eksāmenu kārtošanai noteikts no 14.jūnija līdz 4.jūlijam.


Eksāmenu laikā visiem skolēniem distancēšanās divu metru attālumā ir jāievēro kā telpās, tā ārā. Tātad arī galdiem eksāmenu telpās jābūt novietotiem ar divu metru distanci.


Viena eksāmena laiks nedrīkst pārsniegt trīs stundas. Eksāmeniem jābūt organizētiem telpās, kurās ir nodrošināta regulāra, atbilstoša vēdināšana, atverot logus, vai ir ierīkota efektīva mehāniskā ventilācija. Savukārt, ja nav iespējams nodrošināt nepārtrauktu telpu vēdināšanu, telpu vēdināšanu veic starplaikos, piemēram, ik pēc 45 minūtēm, vēdinot telpas 15 minūtes.


Visās izglītības iestādēs ir jānodrošina pieejama roku dezinfekcija, skaidri salasāma informācija ar atgādinājumu par higiēnu, kā arī jānodrošina, ka eksāmenu kārtotāji un citi eksāmena dalībnieki, darbinieki lieto tikai personīgos vai vienreizlietojamos rakstāmpiederumus.


Eksāmenu laikā visiem telpā esošajiem cilvēkiem - eksāmena kārtotājiem un izglītības iestādes darbiniekiem, eksāmena novērotājiem - jābūt sejas maskām. Sejas maskai pilnībā jānosedz sejas daļa no deguna līdz zodam.

Izglītība

Uz staburags.lv pilno versiju