Aicina skolēnus iztēloties sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavot uzrunu Latvijas 103.dzimšanas dienā

Latvijas un diasporu vispārizglītojošo, speciālo un profesionālo izglītības iestāžu 5. līdz 12.klašu skolēni var piedalīties konkursā, iztēlojoties sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavojot uzrunu tautai Latvijas 103.dzimšanas dienā.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane, jau tradicionāli pirms valsts svētkiem kanceleja organizē konkursu, kurā aicina bērnus un jauniešus iztēloties sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavot uzrunu vai nu rakstiskā formātā ar apjomu ne garāku par 500 vārdiem vai videoformātā ar ilgumu ne garāku par trīs minūtēm. Šī gada uzrunas temats ir "Es - Latvijas nākotnes veidotājs".

Konkurss noritēs trīs apakšgrupās: 5. līdz 6.klašu, 7. līdz 9.klašu un 10. līdz 12.klašu skolēniem. Katras apakšgrupas pirmās vietas ieguvējam būs iespēja nolasīt savu uzrunu Valsts prezidenta rīkotajā Latvijas 103.dzimšanas dienai veltītajā svinīgajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī 18.novembrī. Konkursa termiņš ir 13.oktobris.

Konkursā iesniegtos darbus izvērtēs Valsts prezidents Egils Levits un Valsts prezidenta kancelejas Darbu vērtēšanas komisija - Latvijas ANO Jauniešu delegāte Natālija Knipše, Valsts prezidenta padomniece saziņai ar sabiedrību Aiva Rozenberga, Valsts prezidenta padomnieks tiesību politikas jautājumos Jānis Pleps, Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra komunikācijas speciāliste Rudīte Meņģelsone, Valsts Heraldikas komisijas priekšsēdētāja vietniece administratīvajos jautājumos Ramona Umblija.

Konkursa rezultāti tiks publicēti Valsts prezidenta kancelejas tīmekļvietnē "president.lv" līdz 1.novembrim. Savukārt ar pirmās vietas ieguvējiem Valsts prezidenta kanceleja sazināsies personīgi.

Deičmane atzīmēja, ka konkursa mērķis ir veicināt jaunās paaudzes kritisko domāšanu, pilsonisko apziņu, izpratni par vienlīdzību sabiedrībā un patriotiskumu, vienlaikus arī interesi par Latvijas valstiskumu un Valsts prezidenta institūciju.
Ar konkursa nolikumi interesenti var iepazīties, sekojot saitei "president.lv/lv/media/91496/download".

Latvijā un pasaulē

Uz staburags.lv pilno versiju