Aizkrauklē atvesta Ziemassvētku egle (video)

Aizkraukles pilsētas centrālajā laukumā  novietota Ziemassvētku egle, kas iedzīvotājus un pilsētas viesus priecēs līdz pat janvārim. 

Aizkraukles novada domes  izpilddirektors Uldis Riekstiņš pastāstīja, ka egli pašvaldībai bez samaksas atvēlēja akciju sabiedrība “Latvijas Valsts meži” un tā augusi Seces pagastā, Tīrā purva malā. Pilsētas rotas izraudzīšana gan nebijis viegls uzdevums, un pašvaldības saimnieciskās nodaļas vadītājam Gundaram Spriņģim vajadzēja ilgāku laiku pavadīt mežā, lai izraudzītos piemērotāko egli. 
— Svarīgi, lai koks būtu ne tikai kupls, bet labi izskatītos no visām pusēm, un domājam, ka arī šogad tas izdevies — Aizkrauklē ir ļoti skaista Ziemassvētku egle, — teica Uldis Riekstiņš. 

Pagāja vairākas stundas, līdz zaļā meža skaistule uzstādīta un nostiprināta pilsētas centrālajā laukumā. Tagad  to paredzēts izdaiļot, un dekorācijām galvenokārt izmantos pagājušā gada rotājumus, tos papildinot. Uldis Riekstiņš atzīst, ka pērn Aizkrauklē bijusi ļoti skaisti izdekorēta egle un citi svētki rotājumi. Cilvēku viedokļi gan mēdz atšķirties, jo vieniem vajag vairāk vai mazāk krāšņas dekorācijas, bet kardināli citādāk šogad nebūs. Tomēr ik gadu jādomā, kā arvien skaistāk sapost pilsētu svētkiem, redzot, kā tas izdevies citviet. Tam gan nepieciešami līdzekļi, par ko jādomā, plānojot jauno novada budžetu. 

Iedegt Ziemassvētku egli noteikti paredzēts līdz Otrajai adventei, un pašvaldībā vēl lemj, kā to izdarīt vislabāk.

Video šeit

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju