Aizkrauklē plāno izveidot vakcinācijas punktu

Pēc Nacionālā veselības dienesta  lūguma iznomāt telpas Aizkrauklē vakcinācijas punkta izveidei Aizkraukles novada pašvaldība izskatījusi vairākus variantus. 

Novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Riekstiņš stāsta, ka pašlaik lēmums vēl nav pieņemts — atbildīgās personas bija plānojušas šonedēļ ierasties, lai apskatītu iespējamās telpas, taču līdz vakardienai to vēl nebija izdarījušas. Svarīgas ir ērtas piekļuves iespējas. Sākotnēji izskatīti pieci varianti, palikuši trīs. Pašvaldība varētu piedāvāt telpas bijušajā vakarskolā, kur ir mākslas skolas klases, bet ir arī brīvas telpas, otrs variants ir sporta centrā, bet trešais variants varētu būt domes ēkas daļa, kurā nav logu un kas netiek izmantota. Kultūras namā būs remonts, tādēļ tur vakcinācijas centru nevar ierīkot. Pašvaldība atbalsta vakcināciju, tomēr nav gatava ieguldīt līdzekļus iespējamajam telpu remontam vai iekārtošanai. Vakcinācijas birojs līdz gada beigām plāno nodrošināt gan savus darbiniekus, gan vajadzīgo aprīkojumu.Aizkraukles poliklīnikā jau ir vakcinācijas punkts. Kādēļ pilsētā vajag vēl vienu? Iespēja vakcinēties ir arī pie ģimenes ārstiem. Pašvaldības izpilddirektors teic, ka vēlme izveidot vakcinācijas punktu radījusi izbrīnu, tomēr, iespējams, atsaucība būtu lielāka, ja būtu vēl viena vieta, kur vakcinēties, jo vakcinācijas izbraukumos veidojas garas rindas.

 Aizkraukles novada pašvaldības vadībai iesniegti skolas diektores Ineses Dembovskas un vecāku parakstīti iesniegumi, kuros lūgts vakcinācijas centru skolas telpās neiekārtot un tam atrast citu vietu, jo tas būtu pretēji epidemioloģiskajiem noteikumiem — skolas telpās nav atļauts ienākt pat vecākiem. Ar pašvaldības rīkojumu pēc skolēnu brīvlaika ir atļautas individuālās stundas, katrā telpā var atrasties viens skolēns un viens pedagogs, telpas būs vajadzīgas mācību procesam, tādēļ priekšlikums ierīkot vakcinācijas punktu telpās, kurās ir viena ieeja un kuras izmanto skolēni, raisa neizpratni. “Esmu kategoriski pret vakcinācijas punkta ierīkošanu skolas telpās. Pašvaldībā var atrast citviet telpas, lai netraucētu mācību procesam un tiktu ievēroti epidemioloģiskās drošības nosacījumi,” uzskata direktore. 

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju