Aizkrauklē atklāj Ingūnas Skujas un Melisas Bradenas darbu izstādi “Iepriecināt”

Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejā 16. oktobrī atklāta Aizkraukles mākslinieču Ingūnas Skujas un Melisas Bradenas darbu izstāde “Iepriecināt”. Tā ir daļa no izstādes “Samsāra”, kas bija apskatāma Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā Rīgā no šī gada 14. marta līdz 27. septembrim. 


“Ar saviem darbiem vēlamies iepriecināt visus apmeklētājus,” saka Ingūna Skuja un informē, ka izstāde Aizkrauklē būs apskatāma līdz 15. janvārim. Izstādes scenogrāfiju izbūvēja muzeja darbinieks Armands Kanaviņš un Aizkraukles Mākslas skolas darbinieks Edgars Rudaks. Muzeja izstāžu zāle ir brīnumaini pārvērtusies, un abu mākslinieču fantastiskie darbi izstādes apmeklētājiem sagādā patiesi skaistu mākslas baudījumu. Tas ir jāredz! 


Otra Rīgas izstādes “Samsāra” daļa drīzumā būs apskatāma Šveicē, Cīrihes vecpilsētā, galerijā, kuru iekārtojis lielais mākslas mīlētājs latvietis Uldis Mākulis — Šveices Nacionālā muzeja foto un papīra restaurators. Darbus viņš Šveicē nogādās kopā ar Frančeskas Kirkes un Normunda Brasliņa darbiem, kas pēc kāda laika arī būs apskatāmi šajā pašā Cīrihes galerijas izstādē.


Izstādes “Samsāra”, kas bija apskatāma Rīgā, izvirzīta balvai “Kilograms kultūras” — rudens balsojumā piecu pretendentu konkurencē kategorijā “Vizuālā māksla”. Izstāde “Samsāra” nominēta arī Purvīša balvai, īpaši izceļot izstādes centrālo daļu “Ilgas altāris”.


Ingūna Skuja un Melisa Bradena par šādu novērtējumu ir ļoti iepriecinātas. “Milzīgs paldies visiem, kas par mums balsoja balvai “Kilograms kultūras”, īpaši aizkraukliešiem! Jūtamies ļoti novērtētas,” saka Ingūna Skuja. “Arī par izvirzīšanu Purvīša balvai esam ļoti iepriecinātas un gandarītas, tas ir patīkams pārsteigums.” 


“Kilograms kultūras” ir sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, kas apliecina sabiedrisko mediju aktīvu līdzdarbību Latvijas kultūras dzīves procesos. Žūrijā darbojas LTV, Latvijas Radio un lsm.lv kultūras jomas profesionāļi. Rudens balsojumam izvirzītie darbi, tajā skaitā arī mūzikas, teātra un literatūras jomā, žūrijas redzējumā tika atzīti par oriģinālākajiem un kvalitatīvākajiem Latvijas kultūras notikumiem, kas tapuši no 2020. gada maija līdz augustam, tajā skaitā ārkārtējās situācijas laikā.


“Kilograms kultūras 2020” pēdējais — ziemas balsojums — notiks 2021. gada janvārī, kad tiks vērtēti kultūras notikumi, kas sabiedrības vērtējumam nodoti no 2020. gada septembra līdz decembrim. Pēc tam darbi, kas pavasara, rudens un ziemas balsojumos saņēmuši vislielāko skatītāju un klausītāju atbalstu, sacentīsies fināla balsojumā. Tāpat kā iepriekš, balsot par saviem favorītiem varēs tīmekļvietnē kgkulturas.lsm.lv. 


Purvīša balvas konkursu vizuālajā mākslā organizē Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar muzeja patronu SIA “Alfor”. Glezniecības vecmeistara Vilhelma Purvīša vārdā nosauktā balva dibināta 2008. gada sākumā un ir lielākā balva vizuālās mākslas jomā Latvijā. To pasniedz reizi divos gados vienam māksliniekam vai mākslinieku grupai par izcilu darbu, kurš dziļi saistīts ar sava laikmeta norisēm, kurā ir saikne starp mūsdienu dzīvi, garīgiem ideāliem un absolūtām vērtībām un kurš ieguvis ekspertu un īpaši izveidotas žūrijas augstāko vērtējumu. Pirmā “Purvīša balva” tika pasniegta 2009. gadā.


Purvīša balvas ekspertu darba grupā strādā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu kuratore Līna Birzaka-Priekule, mākslas zinātniece, izdevniecības “Neputns” galvenā redaktore Laima Slava, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors un prorektors studiju un zinātniskajā darbā Dr. art. Andris Teikmanis, filozofs Kārlis Vērpe, galerijas “Careva” dibinātāja un vadītāja Alise Careva, mākslas zinātniece Elīna Sproģe, mākslas zinātniece, Latvijas Laikmetīgā mākslas centra vadītāja Solvita Krese.  

Aizkraukles novadā

Uz staburags.lv pilno versiju