Aizkraukles muzejs pirks 15 audiogida iekārtas

Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejs ieguvis Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Muzeju nozares attīstības programma” līdzekļus — 5000 eiro, par kuriem paredzēts iegādāties 15 audiogida iekārtas, lai uzlabotu un modernizētu apmeklētāju apkalpošanu un stāstītu par pastāvīgo ekspozīciju “Padomju gadi” — informē novada sabiedrisko attiecību speciālists Arvis Upīts.

Muzejā nav gida štata vietas un līdz šim gida darbu veica kāds no muzeja darbiniekiem. “Gribam, lai cilvēki ne tikai izstaigā izstādi un apskata senas lietas, bet arī iegūst kvalitatīvu informāciju un vēstījumu par lietām, kas varbūt uzreiz nepiesaista viņu uzmanību,” saka muzeja direktore Dzintra Cepure. “Tas būs ērti un moderni, un domāju, ka cilvēkiem patiks. Protams, apmeklētāji varēs saņemt arī gida pakalpojumu, taču tas ir par maksu, savukārt audiogidus ikviens varēs izmantot bez maksas. Katrā telpā paredzēts apmēram trīs minūšu ilgs stāstījums par ekspozīciju.” 

Pastāvīgo ekspozīciju “Padomju gadi” Aizkraukles pagasta kultūras namā 2019. gadā apmeklēja 6 625 cilvēki, savukārt 2020. gadā ar ekspozīciju iepazinās 3 911 apmeklētāju, no kuriem 1200 ekskursantu izmantoja gida pakalpojumus.

Pašlaik muzejs apmeklētājiem ir slēgts. 

Aizkraukles novadā

Uz staburags.lv pilno versiju