Aizkraukles novadā zema interese par bērnu un jauniešu nometņu organizēšanu

Aizkraukles novadā ir zema interese par bērnu un jauniešu nometņu organizēšanu, liecina informācija pašvaldības mājaslapā. Aizkraukles novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Astra Siliņa atzīst, ka bija cerējusi uz lielāku nometņu organizatoru interesi, jo valsts piešķirtais finansējums bija paredzēts 334 bērnu un jauniešu nodarbināšanai nometnēs, taču četras apstiprinātās nometnes uzņems tikai 70 skolēnus.
Nometņu projektu konkursu pašvaldība izsludināja jūlijā, un tas paredzēja, ka nometnēm jānotiek laikā no 2.augusta līdz 31.augustam. 31 730 eiro nometņu organizēšanai pašvaldībai piešķīris Valsts izglītības satura centrs.


Aizkraukles novada domes izveidotā komisija lēmusi piešķirt valsts budžeta finansētu bērnu nometņu projektu programmas "Atbalsts bērnu un jauniešu nometņu organizēšanai" līdzekļus visiem četriem iesniegtajiem pieteikumiem, tādā veidā nodrošinot iespēju augustā 70 bērniem un jauniešiem saturīgi pavadīt laiku.


Biedrība "Upmales mantinieki" piedāvās 20 bērniem un jauniešiem no 5.augusta līdz 11.augustam Neretā pavadīt "Piecas krāsainas dienas". Biedrība "Ērberģietes" organizēs pasākumu "Katru dienu ar piesitienu", kurā varēs piedalīties 15 bērni, un šīs aktivitātes notiks divas reizes, proti, no 2.augusta līdz 6.augustam un no 17.augusta līdz 21.augustam. Nometne notiks Ērberģes muižas teritorijā.
Savukārt Tatjana Zagorska-Udaļcova no 9.augusta līdz 13.augustam piedāvās 20 dalībniekiem iespēju Pļaviņās pavadīt laiku nometnē "Deju ritmi".


Visas ir slēgta tipa dienas nometnes un darbosies sešas stundas dienā.


Saskaņā ar Aizkraukles novada domes apstiprināto nolikumu, visiem šo finansējumu saņēmušajiem nometņu organizatoriem ir pienākums sniegt pašvaldībai informāciju par nometnes norisi.

Aizkraukles novadā

Uz staburags.lv pilno versiju