Aizkraukles Profesionālās vidusskolas audzēknim — 2. vieta konkursā “SkillsLatvia 2021”

Aizkraukles Profesionālās vidusskolas audzēknis topošais galdnieks Niks Petrovs nacionālajā jauno profesionāļu meistarības prasmju konkursā “SkillsLatvia 2021” nominācijā “Mēbeļu izgatavošana” ieguvis otro vietu.


Par labāko jauno speciālistu un pirmās vietas ieguvēju prasmju konkursā “Mēbeļu izgatavošana” atzīts Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma audzēknis Ditmārs Voitiņš. Otrajā vietā ierindojās Aizkraukles Profesionālās vidusskolas topošais speciālists 4. kursa būvizstrādājumu galdnieks Niks Petrovs. Prieks par sava audzēkņa panākumiem ir arī skolotājam Jānim Madžulim.


Konkursā piedalījās dalībnieki no septiņām profesionālās izglītības iestādēm. Viņiem 14 stundu laikā bija jāpierāda praktiskās iemaņas darbā ar mehanizētiem un rokas instrumentiem, paveicot nozares ekspertu sagatavotu darba uzdevumu, stingri ievērojot darba drošības noteikumus, plānojot darba laiku, pierādot psiholoģisko noturību, strādājot paaugstinātas slodzes apstākļos, precīzi izgatavojot rasējumā norādītās detaļas un mezglus, rezultātā iegūstot sekretera tipa mēbeli. Katru detaļu stingri vērtēja neatkarīgo ekspertu žūrija. “Ņemot vērā situāciju valstī un profesionālajā izglītībā saistībā ar vīrusu Covid-19, jauniešu veikums ir pat ļoti labs, esmu gandarīts par rezultātu,” saka prasmju konkursa “Mēbeļu izgatavošana” žūrijas vērtēšanas priekšsēdētājs Viktors Kaugija.


“Skills Latvia” ir ikgadējs nacionālā līmeņa profesionālās meistarības konkurss profesionālās izglītības audzēkņiem, kurš notiek jau ceturto reizi. Tā moto ir “Uzvar darītājs!”. Tajā jaunie profesionāļi demonstrē savu prasmju izcilību, savstarpēji sacenšoties par medaļām un iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajos meistarības konkursos.

Aizkraukles novadā

Uz staburags.lv pilno versiju