Aizkraukles reģiona skolēni “Zoom” tiešsaistē izdejo savus deju soļus

Svētki ir tur, kur esam mēs!


Sākotnēji XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norise bija plānota 2020. gadā no 6. līdz 12. jūlijam, taču Covid-19 izplatības dēļ pērn marta beigās nolēma svētkus par gadu atlikt. Arī šogad svētki nenotiks tā, kā tas bija ierasts — ar mēģinājumiem nedēļas garumā, svētku koncertiem, skatītājiem. No skolēnu dziesmu un deju svētkiem šogad nav plānots atteikties, taču tie plānoti netradicionālā formātā.

Svētku mākslinieciskā komanda ir izstrādājusi maksimāli drošu svētku norises scenāriju, kā pamatprincipu piedāvājot e-dziesmusvētku konceptu. Kā tas izskatīsies un kā būs, viss atkarīgs no situācijas valstī. Bet pirms neilga laika svētku radošā grupa atrada interesantu risinājumu lielkoncerta fināla “Svinēt sauli” kopdejas iestudēšanai.

Katrai skolēnu deju grupai tikai piedāvātas divas deju soļu kombinācijas, kuras patstāvīgi vai ar skolotāja palīdzību bija jāiemācās. Protams, šis izaicinājums skolēniem bija brīvprātīgs, jo apgūtās deju kombinācijas individuāli bija jāizdejo kameras priekšā noteiktā laikā un vietā, lai pēc tam šos deju mirkļus saliktu kopā vienā lielā videoformātā.

“Zoom” filmēšanas maratons Latvijā astoņu dienu garumā ir sācies! Un tā 17. maijā Aizkraukles reģiona skolu dejotāji izdejoja “Zoom” savus deju soļu. Katram kolektīvam bija savs laiks un izvēlētā vieta. Daži kolektīvi dejoja skolā klašu telpās, citi savās mājās, bet drosmīgie brīvā dabā. Esam gandarīti ar projekta “Svinēt sauli” noslēgšanu! Tie bija svētki, kurus radījām kopā!

Kāds būs galarezultāts? Gaidīsim!

Videoprojektā piedalījās: Aizkraukles novada vidusskolas deju kolektīva “Anģis” divas grupas un mazie dejotāji, Aizkraukles kultūras nama “Zeļļi”, Jaunjelgavas vidusskolas “Atvariņš”, Jaunjelgavas kultūras nama deju kolektīva “Kodoliņš” trīs grupas, Neretas vidusskolas “Sudrabiņa” mazie dejotāji, Skrīveru kultūras nama “Susuriņu” divi kolektīvi un Seces pamatskolas dejotāji. Tiem palīdzēja sagatavoties kolektīvu vadītājas Gita Skudra, Gunita Krievāne, Inese Ermansone, Una Stakle, Zanda Skuja, Lana Ķirse un Inita Kalniņa.

“Svētki ir tur, kur esam mēs,

Svētki ir tādi, kādi esam mēs!”

Aizkraukles novadā

Uz staburags.lv pilno versiju