Ar videi draudzīgu ideju uzvar konkursā

Vides izglītības fonda aprites ekonomikas veicināšanas projektā jaunieši pieteicās izaicinājumam “Dizaina risinājumi”, radot produktu vai pakalpojumu, kas ir ilgmūžīgs. Pēc nacionālās žūrijas komisijas vērtējuma tika piešķirtas trīs godalgotās vietas. Pirmo vietu konkursā ieguva Tīna Stiprā no Aizkraukles novada vidusskolas ar videi draudzīga iepakojuma ideju apaviem. 
“Dizaina risinājums” bija Tīnas dabas zinību skolotājas mājasdarbs klasei. Meitene tobrīd nenojauta, ka tas būs pieteikums konkursam, tādēļ prezentācijas videosižetā iekļāva uzjautrinošus momentus, lai izklaidētu klasesbiedrus. 

Izpildot nosacījumus, meitene pievērsās ekoloģijas problēmai — mūsdienās ir pārāk daudz plastmasas iesaiņojuma. Tīna izdomāja ērti pārnēsājamu kurpju kasti, kas palīdz atteikties no plastmasas maisiņa, kuru parasti piešķir veikalā, jo apavu iepakojums — kaste — nav ērti pārnēsājams. Iedvesmu idejas realizācijai meitene guva internetā un galarezultātā prezentēja savu dizaina variantu. Konkursā iesaistījās 31 izglītības iestāde no visas Latvijas, tika pieteikti  108 jauniešu darbi.

Tīna izcīnīja pirmo vietu skolas konkurencē un tika virzīta uz lielo konkursu. Par uzvaru skolas dalībnieku vidū meitene balvā saņēma dāvanu beziepakojuma veikalā “Burka” 40 eiro vērtībā. 

Uzvarot  “Dizaina risinājumu” konkursā, Tīna saņēma arī dāvanu karti 70 eiro vērtībā interneta veikalā “Biotēka”. 

“Tīna bija ļoti pārsteigta par uzvaru! Viņa šo uzdevumu uztvēra kā mājasdarbu, pati sākumā nebija apmierināta ar savu veikumu, negribēja galarezultātu sūtīt skolotājai. Iznākums ir negaidīts, bet viņa ir priecīga,” stāsta Tīnas mamma Kristīne Behmane. Ģimene ikdienā cenšas izdarīt dabai draudzīgākas izvēles. Dāvanu karte veikalā “Burka” jau izmantota. Tā bija pirmā pieredze beziepakojuma veikalā, kas uz konkursa uzvarētāju atstāja iespaidu. Konkursa pieredze rosināja vērst uzmanību un aizdomāties par ikdienas izvēlēm un iespējām pieņemt dabai draudzīgākus lēmumus. 

Tīnai ir 11 gadu, meitene mācās Aizkraukles novada vidusskolas 5. klasē. Kristīne stāsta, ka meita ir ļoti radoša, mākslinieciska, apmeklē Aizkraukles Mākslas skolu. “Viņai ļoti patīk rokdarbi, īpaši tekstilapstrāde. Tīna pašmācībā ir apguvusi ukuleles spēli. Bijām pārsteigti, cik daudz bērns pats spēj apgūt, skatoties videopamācības “Youtube”. Viņa ir ļoti radoša un dzīvespriecīga meitene, nedaudz introverta, kautrīga. Bet, kad atbrīvojas, tad izpaužas pilnībā,” par meitu teic mamma. 

Aizkraukles novadā

Uz staburags.lv pilno versiju