Pirmie fotomodeļi pašas bērni

Aizkraukles pilsētas kultūras nama vestibilā līdz 12. oktobrim apskatāma Ineses Kalnozolas uzņemto mazulīšu fotogrāfiju izstāde.


Atklāt izstādi bija paredzēts maijā, kad atzīmēja Mātes un Ģimenes dienu, taču arī te Covid vīruss ieviesa savas korekcijas, un izstāde atklāta septembrī.


Ar fotografēšanu Inese aizraujas jau vairāk nekā desmit gadu, taču šī ir viņas pirmā personālizstāde. Lielākā daļa izstādīto bilžu ir uzņemtas pēdējā gada laikā, un vecākais modelītis nesen sācis staigāt. Daži izliktie darbi tapuši arī agrāk.


Inese stāsta, ka viņas pirmie modeļi bija pašas bērni. Kad piedzima dēli Mariss un Markuss, mamma iemūžināja viņu ikdienas gaitas un to, kā puiši aug, veidojas un attīstās. “Kad piedzima meitenes, internetā biju redzējusi skaistas mazulīšu bildes un teicu vīram, ka arī mums vajadzētu meitiņas tā smuki sabildēt. Vīrs atbildē bija tiešs — tev taču ir fotoaparāts, sabildē pati!” atceras Inese.

Meitiņu Paulas un Robertas fotografēšanai viņa piegājusi mākslinieciskāk. Fotosesijai izvēlējusies dažādus aksesuārus, pucējusi meitenes un rotājusi vidi, kurā uzņemt bildes. Kāda kaimiņiene noskatījusies, kā Inese tin mazulītes sedziņā, liek grozā, ņem ārā, maina pozas, un neizpratnē jautājusi, ko viņa tur dara? Atbildējusi, ka fotografē. Kaimiņienei acis vien izbrīnā iepletušās.


“Mācījos darot, mācījos no savām kļūdām. Sākumā meitenes fotografēju, kad viņas bija nomodā. Tikai vēlāk sapratu, ka mazulīši jābildē aizmiguši. Kad bērniņi aug lielāki, viņus grūtāk nolikt dažādās pozās, satīt sedziņās, viņi kļūst nemierīgāki, sākas punča problēmas, vairāk miegā knosās,” stāsta Inese.


Vēlāk draugi aicinājuši Inesi fotografēt savus mazulīšus, un ziņa par to aizgājusi no mutes mutē.


Visu rakstu lasiet laikraksta “Staburags” 18. septembra numurā.  

Aizkraukles novadā

Uz staburags.lv pilno versiju