Rīgas Biznesa skolas studenti Aizkrauklē

Aizkrauklē šodien ieradās un trīs dienas uzturēsies Rīgas Tehniskās universitātes Rīgas Biznesa skolas studenti. 

Aizkraukles pilsētas kultūras namā studenti tikās ar novada domes priekšsēdētāju Leonu Līdumu, attīstības plānotāju Ilonu Kāgani un Aizkraukles novada Uzņēmējdarbības atbalsta centra vadītāju Baibu Kelleri, kuri prezentēja Aizkraukles novadu un atbildēja uz studentu jautājumiem.

“Tā ir pirmā kursa saliedēšanās nometne, kurā piedalās ap 70 pirmkursnieku un 20 organizatoru,” stāsta Rīgas Biznesa skolas bakalaura programmu direktora vietniece  Paula Elksne. “Pasākuma pirmais mērķis ir savā starpā iepazīties, jo nākamnedēļ sāksies studijas. Otrais mērķis ir iepazīt Aizkraukli, jo studenti vienu semestri strādās ar Aizkraukles pašvaldības izvirzītajiem problēmjautājumiem, cenšoties atrast to risinājumu. Studentu vidū lielākoties ir jaunieši no Latvijas, bet ir arī jaunieši no Francijas. No vairākām citām valstīm Covid-19 ierobežojumu dēļ studenti vēl nav papējuši atbraukt. Septembrī ārzemju studentiem sāksies latviešu valodas kursi, tomēr visas mācības notiek angļu valodā, tajā skaitā latviešu studentiem.”

Jautāta, kādēļ šogad izvēlēta Aizkraukle, Paula Elksne atbild, ka viņa savulaik mācījusies Aizkrauklē, absolvējusi novada ģimnāziju, Rīgas Biznesa skolā ieguvusi augstāko izglītību biznesa vadībā un bija vajadzīga jauna sadarbības pilsēta, tādēļ izvēlēta Aizkraukle. Šādas nometnes notiek katru gadu, tās notikušas arī Bauskā, Cēsīs, Baldonē, Madonā.

Kopā ar studentiem ir Klaudio Rivera no Argentīnas, Rīgas Biznesa skolas direktora vietnieks un bakalauru programmu diektors, kurš  Latvijā dzīvo 15 gadus un runā latviski. 

Šodien studenti sadalījās grupās un viena grupa apmeklēja laivu piestātni Daugavas krastā, otra grupa — uzņēmumu “KWB Street Food Restaurant”, bet trešā grupa — SIA “Pakavs”, kur uzņēmumu pārstāvji stāstīja par biznesa pirmsākumiem un tagadējo darbu, grūtībām un izaicnājumiem. Vakarā notiks talantu šovs, rīt — orientēšanās pa Aizkraukli, bet ceturtdien — sporta spēles. Katru dienu paredzēti arī saliedēšanās pasākumi. Visus pasākumus organizē Rīgas Biznesa skolas studentu pašpārvalde. 


Aizkraukles novadā

Uz staburags.lv pilno versiju