“Saulesvija” ieripo Aizkrauklē

16. jūlijā Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku notikums “Saulesvija” ieripoja Aizkrauklē — Skrīveros, Aizkrauklē un Pļaviņās notika notika XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju ceļa "Saulesvija" norises filmēšana. 

Aizkrauklē filmēšana notika piecās vietās — pie HES, kultūras nama, novada vidusskolas, muzeja dārzā, pie vides objekta "Divritenis". Piedalījās deju kolektīvu, koru, folkloras kopas, popgrupu, koklētāju ansambļu dalībnieki no Aizkraukles, Neretas, Jaunjelgavas un Kokneses. Savukārt Pļaviņās filmēšana notika promenādē. Piedalījās dalībnieki no mūsdienu un tautisko deju kolektīviem un koru pārstāvji. Katrā vietā dalībniekus sveica svētku vēstnesis Eduards Grāvītis.


Ar dalībniekiem kopā bija arī kolektīvu vadītāji, skolu vai kultūras namu direktori, pašvaldības pārstāvji. Vienā no filmēšanas vietām uzrunu teica Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums. 


“Paldies visiem, kuru atrada veidu kā piedalīties un pārstāvēt mūsu novadu! Patiess prieks par katru, kuram ir nozīmīga Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšana. Svētki šogad ir citādāki, bet  tas nenozīmē, ka mazāk emocionāli. Svētki ir tādi, kādi esam mēs! Svētki ir tur, kur esam mēs!” saka Aizkraukles Interešu izglītības centra direkore Zane Romanova. “Lai filmēšanu būtu iespējams noorganizēt, tika ievēroti visi epidemioloģiskās drošības pasākumi —  katrā vietā netika pārkāpts maksimālais pieļaujamais dalībnieku skaits, tika ievērota distance, bija pieejami dezinfekcijas līdzekļi, dalībniekus uz notikumu vietām atveda vecāki.  Tam visam līdzi sekoja pašvaldības norīkotās personas, kuras atbildēja par epidemioloģisko pasākumu ievērošanu.”

Safilmētais videomateriāls tiek ievietots: https://www.nacgavilet.lv/saulesvija/.
Notikumiem līdzi var sekot: https://www.facebook.com/nacgavilet       https://www.youtube.com/nacgavilet

Aizkraukles novadā

Uz staburags.lv pilno versiju