"Skuja Braden" iegūst portāla "Delfi" skatītāju simpātijas balvu

Uz "Purvīša balvu 2021" šogad pretendēja astoņi mākslinieki un mākslinieku apvienības, tajā skaitā Aizkraukles mākslinieces Ingūna Skuja un Melisa Bradena ar zīmolu "Skuja Braden" par izstādi "Samsāra". Portāla "Delfi" skatītāju simpātijas balvu ieguva "Skuja Braden" par izstādi "Samsāra".


Šogad godalgu "Purvīša balva 2021" ieguvusi māksliniece Amanda Ziemele par personālizstādi "Kvantu matu implanti". Balvas laureātus noteica starptautiska žūrija septiņu profesionāļu sastāvā, izvērtējot astoņu fināla kandidātu veikumu viņu kopējā izstādē, kas plašākai publikai apskatāma no 4.jūnija līdz 8.augustam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Lielajā zālē.


Uz "Purvīša balvu 2021" šogad pretendēja "Skuja Braden" par izstādi "Samsāra", Valdis Celms par kinētiskajām skulptūrām "Dzīvības ritmi" un "Pozitrons", Krista un Reinis Dzudzilo par darbu "ZRwhdZ", Kaspars Groševs par multimediālo instalāciju "Cita istaba", Ieva Kraule-Kūna un Elīna Vītola par projektu "Mākslinieku krīzes centrs", Rasa un Raitis Šmiti par darbu "Atmosfēriskais mežs", Aija Zariņa par personālizstādi "Mosties, mosties reiz, svabadais gars" un Ziemele par personālizstādi "Kvantu matu implanti".


Turpinot pirms diviem gadiem sākto tradīciju, tika pasniegta balva par mūža ieguldījumu mākslā. Šogad "Purvīša balvas" orgkomiteja to piešķīrusi māksliniecei Maijai Tabakai. Balvas finansiālais apjoms ir 10 000 eiro, neieskaitot nodokļus."Purvīša balva" tiek piešķirta reizi divos gados vienam māksliniekam vai mākslinieku grupai, kas pārstāv Latvijas mākslu ar izcilu darbu, kurš dziļi saistīts ar sava laikmeta norisēm un kurā ir saite starp mūsdienu dzīvi, garīgiem ideāliem un absolūtām vērtībām. Par balvas laureātu kļūst autors, kurš saņēmis ekspertu un īpaši izveidotas starptautiskas žūrijas augstāko vērtējumu. Balvas apjoms ir 28 500 eiro, ieskaitot nodokļus. "Purvīša balva" ir lielākā balva vizuālās mākslas jomā Latvijā.


Aizkraukles novadā

Uz staburags.lv pilno versiju