Anekdošu stāstītāji sacentīsies tiešsaistē

Lai uzturētu un attīstītu stāstīšanas tradīciju, līdzdarbojoties mutvārdu tradīcijā un rosinot pašizpausmi mutvārdu stāstīšanas jomā, un izkoptu humora izjūtu un anekdošu stāstīšanas iemaņas bērniem un jauniešiem, Valsts izglītības satura centrs (VISC) sadarbībā tradicionālās kultūras biedrību “Aprika”, bērnu un jauniešu folkloras kopu koordinatoru padomi un pašvaldībām tradicionāli rīko stāstnieku konkursu “Anekdošu virpulis”.


Tajā aicināti piedalīties bērni un jaunieši no septiņu līdz 21 gada vecumam, kuri interesējas par tautas mutvārdu daiļradi un paši ir aktīvi anekdošu stāstītāji dažādās ikdienas un/vai svētku situācijās vai ir folkloras kopu dalībnieki, folkloru apgūst skolā, interešu izglītības pulciņos.


Šogad pandēmijas dēļ dažādi konkursi un olimpiādes notiek tiešsaistē, nevis klātienē. Arī “Anekdošu virpulis”. Vispirms konkurss notiek skolās, tad novados, bet fināls katru gadu norisinās 1. aprīlī Rīgā.


Arī šogad fināls notiks 1. aprīlī, šoreiz “Zoom” platformā, kurā satiksies smīdinātāji un anekdošu stāstītāji no visas Latvijas. Piedaugavas novada folkloras kopu koordinatore Inguna Žogota informē, ka starp viņiem būs arī Piedaugavas novada lielākie anekdošu stāstītāji — Krista Grigoroviča, Karīna Salmiņa, Edvards Maruss no Aizkraukles un Elza Pastare no Allažiem. “Paldies skolotājām Ligitai Veļčinskai un Lienai Teterovskai, kuras palīdzēja bērniem sagatavoties! Paldies arī vecākiem par atbalstu! Cik anekdotēm jābūt labam stāstniekam pūrā? Mūsu lielajiem smīdinātājiem katram bija 20 — 34. Tā vismaz viņi teica,” saka Inguna Žogota, kura kopā ar Aizkraukles novada vidusskolas direktora vietnieci Innu Grahovsku un konkursa iepriekšējo gadu dalībnieci Anniju Blauu klausījās anekdotes un vērtēja to stāstītāju sniegumu, darbojoties žūrijā.


Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju